בעיות בזוגיות – אוראל שופן

החיים הזוגיים שלכם לא נראים טוב לאחרונה? אתם לא מבלים ביחד, לא מדברים ולא באמת נעים לכם אחד עם השנייה? אם כך, כדאי שתדעו: בעיות בזוגיות זה עניין מאוד נפוץ והחדשות הטובות הן שהיום אתם יכולים לקבל עזרה ולעשות משהו בנידון. תוהים איך? כל התשובות במאמר שלפניכם.

ממה נובעות בעיות בזוגיות?

עוד לפני שנדבר על פתרונות שונים לבעיות כאלה ואחרות בזוגיות, חשוב להבין כמה דברים. ראשית, כפי שכבר הזכרנו, אתם ממש לא הזוג היחיד שמתמודד עם בעיות בזוגיות, ועבור חלקינו צרת רבים זו חצי נחמה. שנית, בכל תקופה בחיים ובכל שלב שאנחנו עוברים, יכולות להיות בעיות אחרות. זו יכולה להיות בעיה שקשורה למצב כלכלי מאתגר, למיניות, למצבים בריאותיים שונים וכמובן גם להתמודדויות אישיות של אחד מבני הזוג.

בעיות בזוגיות אוראל שופן
בתמונה: בעיות בזוגיות היוצרות מתח בין בני הזוג

כמובן שגם חינוך הילדים מעורר לא פעם בעיות וקשיים, כך שלא חסרות סיבות שעלולות להוביל לבעיות כאלה ואחרות בזוגיות. עוד נקודה חשובה שכדאי להבין, זה שאם תדעו לשים את האצבע על הבעיה, כנראה שיהיה לכם יותר קל לפתור אותה. מה שכן, להגיד מה בדיוק הבעיה זה רק חלק מהעניין, שכן מה שבאמת מאתגר הרבה פעמים זה להבין ממה בדיוק היא נובעת.

אפשר לפתור בעיות בזוגיות רק עם שיתוף פעולה

עוד דבר שלא פעם מאפיין בעיות בזוגיות, זה שלא אחת קורה שרק אחד מבני הזוג מוכן לטפל בעניין ולהתמודד אתו. בפועל לרוב הבעיות מפריעות לשני בני הזוג, אך יחד עם זאת, לפחות אחד מבני הזוג הוא כזה שמעדיף לטמון את ראשו בחול או להביט לכיוון השני. למרות שזה טבעי ונפוץ, חשוב להבין: שיתוף הפעולה של שני בני הזוג הוא עניין משמעותי ביותר בדרך לפתרון הבעיה. לכן, למרות שלא פשוט להסתכל למציאות בעיניים ולמרות שהרבה פעמים נעדיף להעמיד פנים שהכול בסדר, צריך בשלב מסוים להודות בעובדות.

בעיות בזוגיות דורשות טיפול מידי

עוד נטייה שיש להרבה זוגות היא אומנם להבין שיש להם בעיה, להבין אפילו ממה היא נובעת אך לדחות את הטיפול בה. הרבה פעמים הגישה הישראלית של ״יהיה בסדר״ משתלטת על הכול וכך יוצא שחולפים לא רק חודשים, אלא גם שנים, בדרך לטיפול בעניין. זה נשמע לכם מוכר? 

ברור לכם שיש לכם לא מעט בעיות בזוגיות מזה חודשים רבים אך אתם מעדיפים לקבור את עצמכם בעבודה? מעדיפים לעשות הכול רק לא להתמודד עם המצב כמו שהוא? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא באמת מומלץ. העניין הוא שבעיות בזוגיות הן בדיוק כמו כדור שלג: אם לא מטפלים בהן הן רק הולכות וגדלות. הזמן הופך בעיות כאלה להרבה יותר חמורות ולכן, אם אפשר לעשות משהו בנידון כבר עכשיו, למה לדחות את העניין?

מהי הדרך הכי טובה שיש להתמודד עם בעיות בזוגיות?

הגעתם לשלב שבו אתם מוכנים להסתכל למציאות בעיניים? ברור לכם שגם אתם רוצים להתמודד עם הבעיה שהופכת את הזוגיות שלכם להרבה פחות נעימה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. למעשה, כאשר מדברים על בעיות בזוגיות יש לא מעט דרכים שבהן אפשר לבחור כדי להתמודד עם הדברים וכדי לשנות את המצב. 

לדוגמא: לפנות לקבלת ייעוץ זוגי. יכול להיות שברגע הראשון אחד משניכם מתנגד לעניין, כי מה פתאום שנכניס מישהו חיצוני למערכת היחסים הזוגית שלנו? עם זאת, בפועל אנחנו רואים שלא מעט אנשים שכן עשו זאת יצאו מרוצים ואף הצליחו להציל את הזוגיות שלהם. 

לכן שווה גם לכם לנסות זאת, כי אם מישהו שמקשיב לכם מבחוץ יוכל לסייע, אז למה לוותר על כך? למען האמת, פעמים רבות דווקא העובדה שיש אדם שלישי שלא קשור בשום דרך לאף אחד מבני הזוג זה בדיוק מה שהופך את הייעוץ לטוב כל כך. מה שכן, חשוב להבין שאם אתם בוחרים באפשרות כמו ייעוץ זוגי, זה תהליך ואתם צריכים להיות מעורבים בו ומחויבים אליו. 

כלומר, אם חשבתם לרגע ששניכם תגיעו לחדרו של היועץ הזוגי, תספרו לו מה מטריד אתכם וכך תוכלו לפתור את כל הבעיות, כדאי שתדעו שבפועל אתם נדרשים להיות הרבה יותר מעורבים בעניין. יועץ זוגי, מקצוען ככל שיהיה- לא יוכל להציל את הזוגיות שלכם בלעדיכם. 

איך לבחור יועץ מתאים להתמודד עם בעיות בזוגיות?

מכיוון שכמעט כל הזוגות מתמודדים בשלבים שונים עם בעיות בזוגיות, זה ברור מדוע יש כל כך הרבה יועצים שאליהם אפשר יהיה לפנות לקבלת שירות ועזרה. עם זאת, האם כל יועץ כזה יתאים לכם? והאם עם כל יועץ תוכלו להרגיש באמת בנוח? התשובה היא כמובן לא. לכן, בין אם מדובר על בעיה נקודתית בזוגיות שלכם ובין אם מדובר על משהו עמוק יותר, חשוב מאוד לבדוק לאיזה יועץ אתם פונים. 

כשמדברים על ייעוץ זוגי מדברים על תהליך וזה אומר שאותו יועץ עתיד ללוות אתכם לאורך מספר חודשים. לכן, אם אתם יכולים לעשות הכול כדי לבחור אדם שאתם מרגישים אתו בנוח, זה עדיף. כמו כן, אם רק אחד מכם מרגיש בנוח מול אותו יועץ, לא בטוח שכדאי לבחור בו, כי חשוב מאוד ששני בני הזוג ירגישו בנוח בכל פעם כשהם מגיעים לשיחת ייעוץ. חשוב להבין שתחושת הנוחות באופן טבעי לא מופיעה ישר, בכל זאת מדובר בסיטואציה חדשה. אבל, אם כעבור מספר מפגשים, לפחות אחד מכם מרגיש הוא לא מתחבר ולא מצליח להיפתח, כדאי לשקול להחליף יועץ. 

בעיות בזוגיות אפשר לפתור בדרכים יצירתיות

עוד דבר שכדאי להזכיר, זה שלמרות שיש אפשרות להתמודד עם בעיות בזוגיות בדרכים מסורתיות כמו ייעוץ וטיפול, יש הרבה מקום גם ליצירתיות. הרבה פעמים אנחנו רואים שבסך הכול כל מה שקרה לזוג האוהב זה שבגלל לחץ חיי היומיום, שני בני הזוג שכחו למה הם בכלל בחרו להיות ביחד. 

אומנם זה נכון שטיול לחו״ל לא יחזיר מיד את המצב לקדמותו, אך מספר חוויות שונות שיכולות להחזיר את התשוקה, את האהבה ואת הרומנטיקה לאוויר בהחלט יכולות להיות מועילות. מה שחשוב בדרך להתמודדות עם בעיות בזוגיות זה להחליט שזה מספיק חשוב לשניכם, והאמת היא, שאין דבר חשוב יותר בחיים. הזוגיות שלנו היא הבסיס שעליו אח״כ נבנתה המשפחה שלנו ולכן יש חשיבות אדירה לנושא הזה. 

אנשים שחיים בזוגיות טובה ונעימה מרגישים הרבה יותר טוב וגם מצליחים להגשים את עצמם ברבדים שונים של החיים. לעומת זאת, אנשים שאצלם הזוגיות הפכה להיות עניין מתסכל והגורם העיקרי לרוב הבעיות, הם אנשים שסוחבים איתם בדרך כלל לא מעט תסכול. לכן זה לא באמת משנה למה אתם רבים, מה הקשיים שיש ביניכם או על איזו בעיה מדובר. מה שבטוח זה שכדאי לפנות עוד היום לדרך שתהיה נכונה עבורכם, להתמיד בה ולנסות להתמודד עם הבעיות שלכם כמו שצריך. 

זה נכון שלא כל הזוגות מצליחים להתמודד עם כל הבעיות, אך מצד שני, יש גם הרבה זוגות שכן צולחים את המשברים השונים בחיים וממשיכים לחיות ביחד באהבה גדולה. לכן שווה להשקיע בכך כי זוגיות טובה ומספקת זה משהו שנותן כוח להתמודד עם כל משבר ואתגר בחיים.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות