זוגיות אחרי לידה

מה כל כך קשה בזוגיות אחרי לידה?

זוגיות אחרי לידה מביאה איתה לא מעט אתגרים שבאים לידי ביטוי ברמות שונות. ראשית, ברמה הפיזית בדרך כלל האישה חווה שינוי משמעותי. לא רק שהיא עייפה מאוד מעצם הטיפול בתינוק, אלא כאשר היא מביטה במראה, לרוב היא לא לגמרי מזהה את דמותה. מלבד העיגולים השחורים מתחת לעיניים הגוף עצמו נראה שונה, והאמת היא, שכמעט כל הנשים מדווחות על ירידה משמעותית בחשק המיני אחרי לידה. הגבר, מצידו, או בת הזוג, מרגישים אחרת לגמרי. אומנם גם הם מאוד עייפים מחוסר שינה, אך מבחינה מינית ומבחינת הגוף שלהם – דבר כמעט לא השתנה. לכן בהחלט ניתן לומר שאחד מהדברים שכל כך מאתגרים בזוגיות אחרי לידה, זו העובדה שכל אחד מבני הזוג נמצא במקום אחר, עם צרכים שונים ועם ציפיות אחרות.

כיצד מתמודדים עם קשיים של זוגיות אחרי לידה?

שמתם לב שכבר עברו כמה חודשים טובים מאז שנולד לכם הילד ולמרות שאתם מאושרים, הזוגיות כבר לא לגמרי דומה למה שהיא הייתה? אם כך, אתם חייבים לעשות משהו בנידון. אחת מהטעויות שרוב הזוגות עושים, וזו טעות חמורה, היא להתעלם מהמצב. כלומר, לקוות "שיהיה בסדר" בלי לעשות משהו בפועל. לכן אנחנו ממליצים לכם כן לעשות משהו בנידון, אפילו אם הדבר היחיד שאתם יכולים לעשות זה להיות מודעים למצב. ברוב המקרים הזוגיות מתחילה להיהרס פשוט כי הציפיות שלנו היו שונות והיינו בטוחים שאחרי שיגיע הילד תהיה לנו משפחה גדולה ומאושרת. עם זאת, המציאות מכה בנו ותופסת אותנו לא לגמרי מוכנים. לכן חשוב שתהיו מודעים לדברים והאמת היא, שאם אתם יכולים לדבר אחד עם השנייה על המצב, זה גם יכול לסייע.

נסו למצוא זמן לעצמכם

אחד מהאתגרים הכי גדולים של הורים טריים זה לנסות למצוא זמן. זה לא משנה אם מדובר על זמן שמיועד לפעילות גופנית, לבישול או לקניות, כי בכל מקרה קשה מאוד למצוא זמן בתוך היממה. לכן ברור מדוע למצוא זמן לבילוי זוגי זה עוד יותר מאתר, אך יחד עם זאת, אתם חייבים להבין שזה משמעותי וחשוב. זוגיות אחרי לידה לא יכולה להיות מוצלחת אם לא תשקיעו זמן גם בעצמכם. אומנם אתם לא חייבים לצאת, כמו בעבר, שלוש פעמים בשבוע, אך גם פעם בשבועיים זו יכולה להיות בחירה נהדרת. יתרה מכך, כשאתם כבר יוצאים לבלות נסו לא לדבר על התינוק או על הבית, אלא לדבר על כל דבר אחר. אתם זקוקים לכך והזוגיות שלכם זקוקה לכך, אז למה לחשוב פעמיים?

האם כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

זוגיות אחרי לידה עלולה להיות קשה, מאתגרת וגם מאוד מתסכלת. לכן, אם ניסיתם להתמודד עם הדברים בכוחות עצמכם אך זה לא ממש הלך, עכשיו זה הזמן לעשות משהו דרסטי יותר בנידון. כדאי לדעת שהרבה פעמים ייעוץ זוגי בתקופה שאחרי הלידה יכול לסייע, אז למה שלא תנסו את זה גם אתם? ייעוץ זוגי יכול הרבה פעמים להציף את הדברים ולגרום לכם לדבר אחד עם השנייה כפי שאתם לא לגמרי מצליחים לעשות בבית, כך שאין ספק שיש לאופציה הזאת יתרונות רבים וברורים.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות