אימון זוגי

מה זה אימון זוגי

עוד לפני שאתם מתחילים לחפש מאמנים שונים שאצלם תוכלו לעבור חוויה חיובית של אימון זוגי, ברור שתרצו לדעת במה דברים אמורים. האמת היא, שבהחלט ניתן לראות שיש קשר ודמיון בין אימון אישי, עסקי וזוגי. ממש כפי שהאימון האישי עוסק בנקודות ספציפיות כמו קריירה וכדומה, כך גם האימון הזוגי הינו ממוקד. אימון זוגי הינו תהליך קצר מועד וממוקד מטרות שאורך מספר חודשים. עובדים בתהליך מהסוג הזה בעזרת כלים וישנן בדרך כלל גם משימות בין מפגש למפגש, אך זה אינו טיפול זוגי שיכול להימשך גם חודשים ושנים ארוכות.

האם אימון זוגי עדיף על פני טיפול זוגי?

אם יש לכם התלבטות בין אימון זוגי ובין טיפול זוגי, אפשר להבין ללבכם, שכן בשנים האחרונות רוב הזוגות מתלבטים בין שתי האפשרויות הללו. כפי שהזכרנו, האורך של טיפול זוגי כמעט תמיד יהיה ארוך יותר לעומת האימון הזוגי. בנוסף, כאשר מדברים על אימון זוגי מדברים על עניין הרבה יותר פרקטי וממוקד. זה אומר שלרוב אנשים שבוחרים לעשות אימון זוגי רוצים להבין מה הבעיה שמטרידה אותם ומפריעה להם ודי מהר לעבוד על מנת להתגבר עליה. למען האמת, יש גם לא מעט מקרים שבהם הזוגות יודעים היטב מה הבעיה ומה הם היו רוצים לשנות, כך שבמסגרת אימון זוגי עובדים על השינוי עצמו. במהלך אימון זוגי המטרות מאוד מוגדרות ולכן הכול מתבצע בצורה הרבה יותר מהירה לעומת הטיפול הזוגי. אחת מהמטרות יכולה להיות, לדוגמא, לשפר את התקשורת או להחליט שלא מסלימים וויכוחים. במקרה כזה, במסגרת אימון זוגי, ילמד הזוג כיצד לעשות זאת וכיצד להפוך את המטרות הללו למשהו שאפשר להגשים. כדי להצליח לבחור בין אימון זוגי ובין טיפול זוגי צריך להבין עד כמה הבעיות עמוקות ועד כמה הקשיים משמעותיים. אם מדובר בסך הכול על הרצון לתקשר בצורה טובה יותר או לצלוח משימה משותפת ביחד, בהחלט יכול להיות שהאימון הזוגי הוא הפתרון הנכון. מצד שני, אם הבעיות הרבה יותר עמוקות, יכול להיות שטיפול זוגי יתאים לכם יותר וכי אין מנוס מלרדת לשורשם של דברים ובאופן שיחתי לקלף לאט לאט את המחסומים עד להצפה של תובנות.

למי יכול להתאים אימון זוגי?

אתם תוהים האם אתם שייכים לאותם הזוגות שעבורם אימון זוגי יוכל להתאים? אם כך, כדאי שתבדקו מה באמת מטריד אתכם ומה הייתם רוצים לשנות. האם הקושי שלכם הוא ספציפי? ועד כמה אתם יכולים להיות מחויבים לתהליך? אומנם זה נכון לומר שאימון זוגי זה עניין יחסית ממוקד ולא מאוד ממושך, אך זה עדיין תהליך. כמו כל תהליך אחר, גם כאן אנחנו רואים שיש משמעות אדירה לשאלה האם אתם מחויבים לחוויה שאתם עומדים להתחיל עכשיו או לא. בנוסף, אם רק אחד מכם יהיה מוכן להתייחס ברצינות לאימון הזוגי, זה עלול שלא להיות מספיק יעיל. מצד שני, אם שניכם תהיו מחויבים לעניין אתם תראו כיצד האימון יהיה יעיל ומוצלח, כך שהדבר היחיד שלא יהיה לכם ברור זה איך לא עשיתם את זה כבר מזמן. אם לרגע הרגשתם מבוכה כי אתם זקוקים לאימון זוגי, אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. בפועל הרבה מאוד זוגות בוחרים לקחת חלק באימונים זוגיים והאמת היא, שרובם יוצאים מאוד מרוצים. לכן זה לא משנה בני כמה אתם, האם אתם ביחד כבר שנים או שאתם דווקא מנהלים זוגיות שלא מזמן החלה. מה שבטוח זה שאימון זוגי, אם תתייחסו אליו ברצינות, זה משהו שיכול לעשות לכם רק טוב. אם תלמדו, בשלב שבו אתם נמצאים, לתקשר בצורה טובה יותר אחד עם השנייה, אתם יכולים להיות בטוחים שזה משהו שילווה אתכם אחר כך לאורך שנים רבות ולכן אין ספק שזה משהו שכדאי להשקיע בו.

אצל מי כדאי לעבור אימון זוגי?

ממש כפי שבתחום האימון האישי אנחנו רואים בשנים האחרונות שיש הרבה מאוד מאמנים, כך קורה גם כאשר מדברים על אימון זוגי. מצד אחד זה נהדר, כי זה אומר שגם בעיר שלכם כנראה שיש מספר מאמנים מקצועיים שאליהם תוכלו לפנות, אך מצד שני, זה גם עלול להיות מבלבל. איך בוחרים מאמן זוגי טוב? והאם יש קשר בין בחירת המאמן ובין הצלחת האימון עצמו? אם אתם מבולבלים ולא לגמרי יודעים איך לקבל את ההחלטה הזאת, אפשר להבין אתכם. ראשית, קחו בחשבון שיש קשר ישיר בין המקצועיות של המאמן הזוגי ובין הצלחת האימון ושנית, חשוב גם לבדוק האם אתם מרגישים עם המאמן שלכם בנוח. האם אתם מדמיינים את עצמכם מספרים לאותו אדם דברים אישיים? והאם אתם סומכים עליו? האם זה מישהו שתרצו לפגוש בכל שבוע ולהכניס אותו, ברמה כזו או אחרת, לאינטימיות שלכם? קחו בחשבון, בעת בחירת המאמן הזוגי שלכם, ששניכם חייבים להרגיש איתו בנוח, לפחות בתוך מספר מפגשים. כלומר, אם רק אחד מכם יתלהב ממנו אך השני ירגיש לא בנוח, עלול להיות שהמאמן לא יהיה מספיק מוצלח עבור התהליך שאתם עומדים להתחיל. עוד טיפ קטן שיעזור לכם לבחור בין מספר מאמנים שונים זו השאלה האם מדובר על מאמנים שאחרים ממליצים עליהם או לא. האם המאמן שאליו אתם עומדים להתקשר יצר לעצמו מוניטין בתחום הזה? האם הוא מוכר? והאם זוגות אחרים שכבר עשו אצלו אימון זוגי יצאו מרוצים? כמובן שהיום תוכלו למצוא המלצות מהסוג הזה באינטרנט, כך שאם לא נעים לכם לדבר על כך עם חברים או קולגות מהעבודה, עדיין האינטרנט יוכל לעזור.

כמה באמת עולה תהליך כמו אימון זוגי?

לא קל לענות על השאלה הזאת, אך ברור מדוע היא מטרידה אתכם. אומנם זה נכון שרוב הזוגות מעידים על כך שהזוגיות חשובה להם, אך מצד שני, לא כולנו נהיה מוכנים לשלם על אימון זוגי מחירים מאוד גבוהים. בנוסף, אין שום הצדקה לשלם סכום מופקע כי בסופו של דבר לא תמיד כאשר תשלמו יותר זה אומר שהאימון יהיה יותר יעיל או מוצלח. לכן אנחנו ממליצים לכם להרגיש בנוח לדבר על העלויות עם אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים, פשוט כי כך תדעו על איזו הוצאה כלכלית מדובר. ראשית, צאו מנקודת הנחה שלכל מאמן זוגי יש מחירים אחרים שהוא נוטה לגבות מהלקוחות שלו ושנית, כל המאמנים רגילים לכך שהלקוחות משווים מחירים. זה אומר שאם אתם יכולים להשוות מחירים בין כמה וכמה מאמנים שונים, כדאי שתעשו זאת, כי למה לשלם יותר מידי? מצד שני, אם הדבר היחיד שמנחה אתכם בבחירת המאמן שלכם זה הסכום שהוא יגבה מכם, כדאי שתדעו שזו טעות. במילים אחרות, גם בתחום האימון הזוגי יש משמעות לניסיון של המאמן ועל ניסיון, בדרך כלל, משלמים יותר. לכן לא בטוח שכדאי יהיה לבחור את המאמן שאצלו התעריפים הם הכי נמוכים, כי אם זה יבוא על חשבון הניסיון או על חשבון המקצועיות שלו, זה עלול להיות אימון זוגי פחות מוצלח שאתם עלולים לשלם עליו ביוקר. לבסוף, חשוב להביא בחשבון במסגרת השוואת המחירים, לא רק את המחיר שאותו מאמן זוגי גובה עבור פגישה, אלא גם את אורך הפגישות ואת אורך התהליך המשוער. לעיתים בחישוב הכללי, מאמן שמחיר הפגישה שלו גבוה יותר, יכול להיות כזה שהתהליך אצלו יהיה דווקא פחות יקר.  

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות