מטפלים זוגיים

למה מטפלים זוגיים הם אופציה שכדאי לחשוב עליה ברצינות?

האמת היא, שאם אתם עדיין בשלב ההלם, כדאי שתתחילו להפנים שאתם  ממש לא היחידים שסובלים ממשברים בזוגיות. לכל זוג זה קורה בשלב אחר בחיים וכל זוג מתמודד עם משברים אחרים, אך מה שבטוח, זה שכמעט כל זוג שחי ביחד לאורך שנים, נקלע לתקופות מאתגרות וקשות. הוויכוחים שמובילים בסופו של דבר לחפש מטפלים זוגיים יכולים להיות שונים ומגוונים. יש מי שמתווכח על דברים כמו חינוך הילדים ואילו אחרים מתמודדים עם קשיים כלכליים שהורסים כל חלקה טובה בזוגיות. מה שכן, כדאי לזכור שלמרות שתמיד עומדת בפניכם אפשרות הפרידה, אתם גם יכולים לעשות לא מעט דברים כדי להימנע ממנה. אומנם אולי בסופו של הטיפול הזוגי תחליטו שאתם מעדיפים להיפרד ולא להמשיך לחיות ביחד, אך גם יכול להיות שההפך יקרה לכם. חשוב לעודד ולציין בנקודה זו, כי אנשים שמתגייסים לתהליך אצל מטפלים זוגיים בדרך כלל נזכרים למה בכלל בחרו להתחתן ולהפוך למשפחה ומייצרים לעצמם בית משותף שכיף להם לחזור אליו. 

האם כל אותם מטפלים זוגיים יוכלו להתאים לכם?

התשובה היא כמובן לא. למעשה, גם אם הייתם מחפשים היום מטפל אישי או פסיכולוג, האם נדמה לכם שכל המטפלים היו יכולים לענות על הציפיות שלכם? האם כל אחד יכול להוביל אתכם לתוצאות הרצויות ולהוציא אתכם מהתהליך בשביעות רצון? כנראה שלא, וזה בדיוק מה שקורה גם כאשר מדברים על מטפלים זוגיים. במילים אחרות, למרות שהרבה מאוד אנשים עובדים בתחום הזה בצורה חוקית ואחרי שהם למדו את הדברים לעומק, זה עדיין לא אומר שכולם יוכלו להתאים לכם. יש מטפלים זוגיים שלא יוצרים רושם מספיק טוב ויש כאלה שחסר להם ניסיון. בנוסף, אסור לשכוח שמדובר גם על עניין של כימיה ולכן בהחלט יכול להיות מצב שבו תראו חוות דעת נהדרות אודות מספר מטפלים זוגיים אך בפועל, עבורכם אותם מטפלים לא לגמרי יתאימו. אם כך, אתם בוודאי שואלים, איך בכל זאת בוחרים מטפל אחד מבין כל כך הרבה מטפלים זוגיים?

הדרך שלכם לבחור מטפל מוצלח מבין לא מעט מטפלים זוגיים

שמעתם על הרבה מטפלים זוגיים מוצלחים? ראיתם אינספור המלצות אודות מטפלים זוגיים כאלה ואחרים? אם כך, אנחנו יכולים להבין למה יש לכם דילמה ומדוע אתם לא בטוחים אל מי כדאי לכם לפנות. ההמלצה שלנו היא לבדוק את הדברים לעומק וזה אומר שצריך להתייחס בין היתר, להשכלה של איש המקצוע שבו אתם בוחרים. אומנם זה נכון שההשכלה לא תמיד מעידה על הכישרון ועל היכולות, אך אין ספק שלא כדאי לפנות למישהו שמכריז על כעצמו כעל מטפל בלי שיש לו תעודות לכך. בנוסף לנושא ההשכלה כדאי יהיה גם לבדוק האם מדובר על מטפל שיש לו ניסיון, כי אין דבר חשוב מזה. האם באמת הייתם רוצים להיות הזוג הראשון שמטפל מסוים מטפל בהם? התשובה היא כמובן לא, כי סביר להניח שמטפל שאינו מנוסה לא יוכל לסייע לכם מספיק טוב. חשוב לציין שכשמדברים על ניסיון לא מדברים דווקא על גיל, הרי לצורך העניין יכולים להיות מטפלים זוגיים ותיקים מאד בתחום, שעצם הוותק שלהם הופך אותם למקובעים על דרכים מיושנות או שהם לא מודעים לאופן בו החיים הזוגיים מתנהלים היום. אז איך בכל זאת בודקים ניסיון? ניתן להרגיש ניסיון של מטפלים זוגיים באופן בו הם מגיבים לסוגיות שאתם מעלים, במיומנות שבה הם מנהלים את הפגישה, במבטים בעיניים, בשוויון הנפש ובתחושה שניתן לספר בחדר שלהם הכל והם ידעו להתמודד עם זה ללא בהלה.   

האם כדאי להיפגש עם מספר מטפלים זוגיים כדי לבחור מטפל מתאים?

על אף שזה עלול להיות מתיש, בדיקה של מטפלים זוגיים שונים זו בהחלט אפשרות ריאלית שניתן להביא בחשבון. עם זאת, במידה ובפגישה הראשונית עם מטפל, אתם מרגישים כי קיים פוטנציאל להמשך, עדיף לנסות להתמסר לתהליך ולא לקפוץ לבדיקה של מטפלים זוגיים אחרים, שכן הפגישות הראשוניות הללו עלולות להתיש ולפעמים מוטב לשמר את האנרגיות חצורך תהליך אחד שאתם בוחרים לבטוח בו וללכת עליו באמונה וברצון טוב. כשאתם יושבים בחדרו של המטפל מותר לכם לשאול אותו הכול. ממתי הוא עוסק בתחום? איך עובדת שיטת הטיפול שלו וכמה זמן הוא חושב שהתהליך הזה יכול להימשך? הרעיון הוא להתחיל טיפול שבאמת תוכלו להתמיד בו ושבאמת יוכל לעזור לכם, כי כל אופציה אחרת תגרום לכם להרגיש שאתם מבזבזים את הזמן. ומתי בכל זאת שווה לשקול לבדוק מטפלים זוגיים אחרים? במידה ועברו מספר פגישות ועדיין שניכם לא מתחברים, לא רואים את הטעם ולא רואים שינוי חיובי, אפילו קטן, על אף שאתם מיישמים את הכלים ועושים שיעורי בית. 

לפני שפונים למטפל/ת זוגי, האם כדאי לברר מחירים מראש?

התשובה היא, גם במקרה הזה, בהחלט כן. מה פתאום שתתחילו תהליך כמו טיפול זוגי מבלי לדעת לאיזו הוצאה כלכלית אתם נכנסים? והאם נדמה לכם שכל אותם מטפלים זוגיים גובים את אותם המחירים? התשובה היא כמובן לא, כי לכל איש מקצוע יש את התעריפים שלו. אם זה נראה לכם לא מתאים או מביך לדבר עם כמה מטפלים זוגיים ולברר כמה כל אחד מהם גובה, אתם יכולים להיות בטוחים שכמעט כל הזוגות עושים זאת. זה אומר שגם המטפלים עצמם רגילים לכך ולכן אין סיבה שתוותרו על החלק הזה. מדהים לראות כיצד לא פעם השוואת מחירים יכולה להוביל לחיסכון משמעותי. כאשר משווים בין התעריפים השונים, חשוב להימנע מטעות שרבים נוטים לעשות ולא לבדוק רק את המחיר לפגישה בודדת. חשוב להבין את אורך הפגישות ואת אורך התהליך כולו, שכן גם תהליך שמתומחר נמוך יותר פר פגישה, עלול לעלות לכם ביוקר ואף יותר מתהליך ממוקד עם פגישות ארוכות יותר שמתומחרות גבוה יותר. ואם כבר מדברים על מיקוד, אתם בטוח תוהים בכמה זמן מדובר והאם מעכשיו במקום זוג תהפכו להיות שלישיה. השיקול של אורך התהליך הוא בהחלט שיקול שיש להביא בחשבון. בדרך כלל כאשר חושבים על טיפול זוגי אומנם חושבים על תהליך, אך לא תמיד מדובר על משהו אינסופי. ישנם מטפלים שלא ידע לתת לכם בתחילת התהליך הערכה של אורכו, או שהם יספרו שמדובר בתהליך של מספר שנים. עם זאת ישנם תהליכים קצרי מועד וזוגות שאפילו אחרי כמה חודשים בודדים מקבלים החלטה ומשפרים את היחסים וחשוב להבין ולברר זאת כשפונים למטפלים זוגיים. 

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות