טיפול זוגי

איך יכול להיות שהגעתם למצב שאתם חושבים על טיפול זוגי?

עוד לפני שננסה להבין האם טיפול זוגי באמת יכול לעזור לכם, ברור מדוע אתם עדיין נמצאים בנקודה שבה אתם שואלים איך בכלל הגעתם למצב הזה. האמת היא, שלא קל לענות על זה, כי כמובן שלכל זוג יש את הסיבות שלו. מה שכן אולי יוכל לנחם אתכם, זו הידיעה הברורה שכמעט כל הזוגות מגיעים למצבים האלה ולמשברים מסוגים שונים. לכן זה אפילו לא משנה אם אתם נשואים, ידועים בציבור, חיים ביחד מזה שנים רבות או שאתם יחסית בתחילת הזוגיות. מה שבטוח זה שתמיד החיים מזמנים לנו קשיים ולא תמיד פשוט לצלוח אותם ביחד. הגורמים שמובילים זוגות לחשוב על טיפול זוגי הם רבים, כמו לדוגמא: משברים הקשורים לאמון, קשיים בהבאת ילדים לעולם, קשיים כלכליים, קשיים שקשורים במשפחה המורחבת, קשיים מיניים, קשיים בהורות ועוד קשיים, כאשר הכל בסופו של דבר יכול להסתכם במילה אחת שהיא סוד ההצלחה או הכישלון בצליחת המשבר- תקשורת.

האם טיפול זוגי הוא הפתרון?

אם עברה לכם לרגע בראש המחשבה שכל מה שאתם צריכים לעשות כדי לפתור את הבעיות זה לקבוע תור אצל מטפל זוגי, כדאי שתדעו שזה הצעד הראשון והחשוב בדרך אל המטרה. כבר שניגשים לצעד הזה, חשוב להבין שהוא חלק מדרך ושטיפול זוגי הינו תהליך שידרוש מכם השקעה ברמות שונות, בין אם זה ברמת הכסף, הזמן או האנרגיה. מצד שני, חשוב לקחת בחשבון את ההשקעה שנדרשת מכם כדי 'לתחזק' את אותן הבעיות ללא טיפול זוגי. את האנרגיות שמתבזבזות על ריבים מיותרים, על הבריאות שנשחקת, על הפגיעה בבית שלכם, את הכסף שמתבזבז כדי לפצות על אותם קשיים ללא הצלחה ועל החיים שמתרוקנים מהאושר. בשורה התחתונה חשוב להבין שזוגות שבחרו בדרך של טיפול זוגי מעידים על כך שההשקעה הזאת משתלמת, כך שאם גם אתם רוצים להתמודד כמו שצריך עם הבעיות שלכם, מוטב להתחיל ויפה שעה אחת קודם.

מה באמת כולל תהליך של טיפול זוגי?

זה בהחלט טבעי שתרצו לדעת במה דברים אמורים, כי מה פתאום שתתחילו תהליך של טיפול זוגי בלי שתדעו לאן אתם נכנסים? בדרך כלל במסגרת טיפול זוגי מנסים להבין מהן בעצם אותן בעיות שעליהן אנחנו מדברים ושמטרידות אותנו. כמו כן, לרוב מגלים את המקור האמיתי לאותן בעיות, שנמצא לא פעם מתחת לפני השטח ומחוץ למודעות. אחרי שנבין את המקור לבעיות, נתחיל לחשוב איך אפשר לפתור אותן ומה באמת אפשר לעשות ביחד כדי לשנות ולשפר את הדברים. טיפול זוגי יכול להתבצע בנוכחות שני בני הזוג או רק עם אחד מהם. כמו כן, חשוב שתיקחו בחשבון שבחלק מהטיפולים מקבלים 'שיעורי בית'- כלים לשימוש בין פגישה לפגישה במטרה לשנות את פני הדברים.

איך בוחרים אצל איזה מטפל כדאי לעבור טיפול זוגי?

אין ספק שזו אחת מהשאלות החשובות ביותר, כי חלק משמעותי ביותר שישפיע על הצלחת התהליך הוא כמובן המטפל. לכן כדאי שתשקיעו מחשבה וזמן בנושא הזה, כי אין סיבה לבחור ככה סתם את אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים. כדי להיות מטפל זוגי צריך ללמוד את התחום ורצוי מאוד גם לצבור בו ניסיון. האם באמת הייתם רוצים לעבור טיפול זוגי אצל מישהו שאתם הזוג הראשון שבו הוא מטפל? התשובה היא כמובן לא. הניסיון בתחומים האלה יכול להיות משמעותי ביותר ולכן, אתם, בתור המטופלים, צריכים לעשות תחילה עבודת מחקר קצרה. בדקו ממתי עוסק בתחום המטפל שאליו אתם פונים, האם הוא נראה לכם רציני והאם הוא יוצר אצלכם רושם של אדם שאפשר לסמוך עליו. האם אתם מדמיינים את עצמכם מדברים אתו על הדברים הכי אינטימיים שלכם? והאם שניכם יכולים להרגיש אתו כמה שיותר בנוח? יש לכך חשיבות אדירה כי בדרך כלל כאשר אחד מבני הזוג לא מרגיש בנוח, הטיפול כולו לא לגמרי מצליח. חשוב להבין שבאופן טבעי, לא מרגישים בנוח עם אדם זר מהרגע הראשון. עם זאת, במידה וכעבור מספר מפגשים לפחות אחד מהצדדים לא מרגיש בנוח בסיטואציה, שווה לשקול לעבור למטפל אחר. 

האם טיפול זוגי זה משהו שתצטרכו לפתוח עבורו חסכונות ישנים?

שמעתם על אנשים שעשו טיפול זוגי ושילמו על כך יותר מידי? אתם חוששים שגם לכם זה יעלה הרבה? אם כך, כדאי שתיקחו אוויר. אמנם טיפול זוגי הוא לא מהדברים שתכננתם להוסיף לתקציב החודשי שלכם, אבל אם אתם בטוחים שהעלות זה התירוץ המושלם שבגללו כדאי יהיה לוותר על הטיפול, כדאי שתדעו שהתשובה היא לא. בסך הכל מה שאתם צריכים לעשות זה לבדוק את הדברים לעומק. כלומר: התקשרו מראש לכמה מטפלים שונים, בררו את המחירים ונסו להבין כמה זמן נמשך הטיפול וגם מה אורך הפגישות. אומנם זה נכון שאף מטפל זוגי לא יוכל להגיד לכם בצורה וודאית כמה זמן יימשך הטיפול, אך כן תוכלו לקבל הערכה כללית. מה שכן, רגע לפני שאתם בוחרים לעבור טיפול זוגי אצל מי שגובה את המחירים הכי נמוכים, רק בגלל המחיר, זכרו שלא תמיד זה כדאי. ממש כפי שקורה בהרבה תחומים אחרים בחיים שלנו, גם כאשר מדברים על טיפול זוגי אנחנו רואים שהמחיר הרבה פעמים מעיד על איכות, על מקצועיות ועל ניסיון. מה הטעם לבחור במטפל שלא באמת יוכל לעזור לכם? אם זה מה שתעשו, בסופו של דבר תרגישו רק שאתם מבזבזים את הזמן ואת הכסף שלכם. לכן רצוי שתבדקו כמה שיותר מידע ופרטים אודות האדם שאצלו אתם עומדים לעבור חוויה משמעותית כמו טיפול זוגי. שווה לשלם אפילו קצת יותר אם זה מה שיבטיח שבסופו של דבר התהליך יעזור לכם לעשות את השינויים שלהם אתם מייחלים ויהיה התחנה האחרונה. זוגיות זה משהו שדורש עבודה מתמדת אך אין ספק שזה ישתלם לכם.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות