בגידה בזוגיות

מה נכון לעשות עם בגידה בזוגיות?

אין נושא שנכתבו עליו יותר ספרים ותסריטי קולנוע כמו על הנושא של בגידה בזוגיות. כנראה כי זה הפחד הגדול ביותר, תסריט האימים שרק מלדמיין אותו הדופק מתגבר. סיבה נוספת לכך שהנושא מככב בעולם התרבות היא, שלמרות מה שנדמה לכם, אתם ממש לא היחידים שזה קרה להם. בגידות בזוגיות בן משבר נפוץ מאד שהרבה זוגות מתמודדים איתו ובמערכות יחסים רבות אחרות מתרחשות בגידות שאינן נחשפות ויישארו אולי תמיד מתחת לפני השטח. 

אם בחרתם והתחייבתם להיות נאמנים אחד לשנייה ולאחרונה התברר לכם שאתם או בן/ בת הזוג לא עומדים במחויבות הזו, טבעי שהפגיעה תהיה קשה. אחרי שהתגלתה הבגידה לרוב יש סערה גדולה במערכת היחסים, בבית ובשטחים נוספים של החיים. עם זאת, כדאי שתזכרו שאין תשובה אחת נכונה לשאלה מה כדאי לעשות עכשיו.

יש מי שיצעק מיד שבגידה משמעותה פירוק מיידי של התא המשפחתי ואילו אחרים יגידו שאפשר להעלים מכך עין. העניין הוא שקבלת החלטות בנוגע לעתיד הזוגי המשותף, אינה הצעד הראשון ההגיוני אל מול משבר מכל סוג ולכן במקרה של בגידה, חשוב לתת לדברים את המקום, לעבד את המשבר, להבינו ורק מכאן להחליט האם ההתפתחות היא לצמיחה משותפת או בנפרד. 

החשיבות של ההחלטה איך להתמודד עם בגידה בזוגיות

אם יש לכם מערכת יחסים שחבל לכם לאבד אותה, חשוב להבין שבגידה היא רעה חולה והרסנית, אך יש עוד לא מעט דרכים בהם אנשים פוגעים ומחבלים במערכות היחסים שלהם ובכל זאת, רק אל מול בגידה, המחשבה האוטומטית היא שאין לקשר סיכוי. חשוב להבין, שאל מול כל דפוס תקשורתי הרסני או משבר בהחלט יכול להיות סיכוי לשיקום ולצמיחה משותפת, גם אם המצב מורכב וגם אם הפגיעה היא קשה ולכן לוותר על מערכת יחסים מבלי לעבד את הדברים או לעבוד עליהם זה חבל ומגמד את ערך הזוגיות עצמה אל מול הבגידה. 

כדי לאפשר שיקום לזוגיות והבראה מתוך בגידה בזוגיות, כדאי שתתכננו את הצעדים הבאים שלכם. כמעט תמיד הזוגות שמקווים שפשוט יהיה בסדר ומנסים לחזור לשגרה מגלים שזה לא כל כך פשוט. הם מבטיחים אחד לשני בכל בוקר מחדש לשכוח, להסתכל על מה שיש ולחשוב על העתיד המשותף, אך עמוק בפנים הבגידה אוכלת כל חלקה טובה והסיבה לכך היא שלסלוח או לשכוח זה לא באמת אפשרי וזו לא באמת המטרה. באם אתם מתמודדים היום עם בגידה בזוגיות, רצוי שתפנימו: זו התמודדות, וכמו כל התמודדות אחרת, דרושה כאן פעולה והפעולה האולי מתבקשת ביותר במצב רגיש שכזה היא בקשת עזרה.

האם טיפול זוגי עוזר להתמודד עם בגידה בזוגיות?

בין אם ניסיתם במשך תקופה מסוימת להתמודד לבד עם הבגידה ובין אם אתם רוצים מיד לקבל עזרה, כדאי שתדעו: פעמים רבות טיפול זוגי יכול לעזור. אומנם זה נכון שכאשר מדברים על טיפול זוגי מדברים על שיחות ומפגשים עם מטפל מקצועי, וזה אומר להכניס מישהו לזוגיות שלכם, אך ברוב המקרים של בגידה בזוגיות, זו הדרך להחלמה.

אותו גורם שלישי יכול להקשיב בצורה הרבה יותר ניטראלית ומתוך המקום שלו, שהוא חיצוני למערכת היחסים והוא יכול לעזור לכם לעבד ולהבין את הבגידה, את השורשים שלה ומכאן גם לתת כלים לשיקום.

איזה מטפל יתאים להתמודד המורכבת עם בגידה בזוגיות?

בגידה בזוגיות זה משהו שיוצר משבר אמון וכל אחד מאתנו יכול להגיב לכך בצורה אחרת ושונה מאוד. מה שבטוח זה שאם אתם רוצים לנסות את האופציה של טיפול זוגי, חשוב שתבדקו אל מי אתם פונים, כי הרבה מונח כאן על הפרק. המטפל הזוגי צריך להיות איש מקצוע שלא נבהל ובעיקר, הוא חייב להיות אדם שיש לו ניסיון עשיר.

יתרה מכך, זה לא מספיק שיהיה לו ניסיון בתור מטפל זוגי, שכן הניסיון צריך להיות גם ספציפי בהתמודדות עם בגידות בתוך מערכת זוגית. לא קל לצלוח בגידה בזוגיות אך עם עבודה משותפת ורצון אמיתי להתגבר, בהחלט יכול להיות שתעברו את המשבר הזה ותצאו ממנו מחוזקים ומאוחדים ולא פעם גם בזוגיות הרהב יותר טובה מזו שהכרתם לפני. 

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות