בגידה בזוגיות

בזמנו, כשהחלטתם להתחתן, הייתם בטוחים שהזוגיות שלכם תצליח לעמוד בכל הפיתויים ובכל המשברים בחיים? לאחרונה גיליתם שזה לא לגמרי כך כי אחד מכם בגד בשני? אם כך, אין ספק שעכשיו הזוגיות שלכם עומד מול מבחן אמתי ומשמעותי, וכדאי שתדעו: הכול בידיים שלכם.

תוכן עניינים

מה נכון לעשות עם בגידה בזוגיות?

אין נושא שנכתבו עליו יותר ספרים ותסריטי קולנוע שונים כמו על הנושא של בגידה בזוגיות. לכן הדבר הראשון שאתם צריכים להפנים, זה שלמרות מה שנדמה לכם, אתם ממש לא היחידים שזה קורה להם. בגידות מתרחשות כל הזמן בזוגיות ויש גם לא מעט תיאוריות על כך שמונוגמיות זה לא משהו טבעי בכלל. מצד שני, אם בחרתם והתחייבתם להיות נאמנים אחד לשנייה ופתאום מתברר שאתם לא מתנהגים בצורה כזאת, טבעי שהפגיעה תהיה קשה. אחרי שהתגלתה הבגידה לרוב יש סערה גדולה במערכת היחסים, בבית ובעוד שטחים של החיים. עם זאת, כדאי שתזכרו שאין תשובה אחת נכונה לשאלה מה כדאי לעשות עכשיו. יש מי שיצעק מיד שעל בגידה לא סולחים ואילו אחרים יגידו שזה לא כל כך נורא. רק אתם, הצד הנבגד והצד הבוגד, יודעים למה אתם מסוגלים ומה אתם רוצים לעשות עכשיו.

החשיבות של ההחלטה איך להתמודד עם בגידה בזוגיות

אם ההחלטה המשותפת שאליה הגעתם אחרי אותה בגידה בזוגיות היא שאתם כן רוצים להציל את מערכת היחסים הזוגית שלכם, כדאי שתתכננו את הצעדים הבאים שלכם. כמעט תמיד הזוגות שמקווים שפשוט יהיה בסדר ומנסים לחזור לשגרה מגלים שזה לא כל כך פשוט. הם מבטיחים אחד לשני בכל בוקר מחדש לשכוח, להסתכל על מה שיש ולחשוב על העתיד המשותף, אך עמוק בפנים הבגידה אוכלת כל חלקה טובה. בסופו של דבר מה שיוצא זו פרידה כאשר אחרי עשרים שנות נישואין הטעם היחיד שנשאר הוא טעמה של הבגידה. לכן, אם אתם מתמודדים היום עם בגידה בזוגיות, רצוי שתפנימו: זו התמודדות, וכמו כל התמודדות אחרת, דרושה כאן החלטה. מה עושים? מה הדרך הנכונה? ואולי הגיע הזמן לבקש עזרה?

האם טיפול זוגי עוזר להתמודד עם בגידה בזוגיות?

בין אם ניסיתם במשך תקופה מסוימת להתמודד לבד עם הבגידה ובין אם אתם רוצים מיד לקבל עזרה, כדאי שתדעו: פעמים רבות טיפול זוגי יכול לעזור. אומנם זה נכון שכאשר מדברים על טיפול זוגי מדברים על שיחות ומפגשים עם מטפל מקצועי, וזה אומר להכניס מישהו לזוגיות שלכם, אך זה בהחלט יכול לעזור. אותו גורם שלישי יכול להקשיב בצורה הרבה יותר ניטראלית ומתוך המקום שלו, שהוא חיצוני למערכת היחסים, הוא יכול לעזור לכם. אומנם זה נכון שלא פעם זוגות שמתמודדים עם בגידה בזוגיות בעזרת טיפול בסוף מתגרשים, אך יש גם מי שלא בוחר בדרך כזאת.
איזה מטפל יתאים להתמודד המורכבת עם בגידה בזוגיות?
בגידה בזוגיות זה משהו שיוצר משבר אמון וכל אחד מאתנו יכול להגיב לכך בצורה אחרת ושונה מאוד. מה שבטוח זה שאם אתם רוצים לנסות את האופציה של טיפול זוגי, חשוב שתבדקו אל מי אתם פונים, כי הרבה מונח כאן על הפרק. המטפל הזוגי צריך להיות איש מקצוע שלא נבהל ובעיקר, הוא חייב להיות אדם שיש לו ניסיון עשיר. יתרה מכך, זה לא מספיק שיהיה לו ניסיון בתור מטפל זוגי, שכן הניסיון צריך להיות גם ספציפי בהתמודדות עם בגידות בתוך מערכת זוגית. לא קל לצלוח בגידה בזוגיות אך עם עבודה קשה, משותפת והרבה אהבה, בהחלט יכול להיות שתעברו את המשבר הזה ותצאו ממנו מחוזקים ומאוחדים.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות