מטפלת זוגית

מתי כדאי לחשוב על מטפלת זוגית?

אחת מהשאלות הכי מורכבות שיש לזוגות שחושבים לפנות אל מטפלת זוגית היא מתי הזמן הנכון לעשות זאת. כלומר, האם אנחנו רק מדמיינים שיש לנו בעיית תקשורת? האם כדאי ללחוץ על בן הזוג ולשכנע אותו ללכת לטיפול זוגי? האם עכשיו זה באמת הזמן להשקיע בזוגיות שלנו? אין ספק שכל מטפל זוגי שאליו תפנו תדרוש מכם להיפגש איתה לפחות פעם בשבוע או שבועיים ויתרה מכך, תצטרכו גם להיות מעורבים מאוד בתהליך. זה אומר מבחינתכם שאתם צריכים לפנות לכך זמן ואנרגיות, כך שרצוי לוודא שאתם נמצאים במצב שבו אתם יכולים להשקיע בנושא הזה. מה שכן, כדאי גם להבין שאם אתם במשבר או שמשהו ביחסים שלכם משתנה וזה לא לגמרי לטובה, אין טעם לדחות את הטיפול בדברים. שימו לב שזה אף פעם לא מרגיש כמו 'זמן טוב' להתחיל תהליך של טיפול זוגי, הכי קל לדחות את זה לחודש הבא, לאחרי החגים או לעוד שנה ולעולם לא להרים את הכפפה. הבעיה היא, שבעיות זוגיות שמזניחים אותן, נוטות להיערם ולגדול עד למצב בו נדרש לאחר מכן טיפול אגרסיבי או ממושך יותר או שחלילה כבר אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ומכאן הפרידה בלתי נמנעת. מה שאתם לא מבינים ברגע האמת, זה שאם אתם דוחים את תחילת התהליך כי אתם מעדיפים להשקיע את האנרגיות האלו בקריירה או בהורות, בסופו של דבר כשהזוגיות לא מסתדרת- שום דבר לא יסתדר וכאשר תהיו מרוצים מזוגיות שלכם תתפקדו טוב יותר בכל מישורי החיים.

לאיזו מטפלת זוגית כדאי לכם להתקשר?

ישראל מלאה באינספור מטפלות זוגיות ומטפלים שונים, מה שאומר שיש בחירה ממגוון, אך לא תמיד קל להחליט מי תהיה אשת המקצוע שתלווה אתכם לכל אורך התהליך הזה. יש לא מעט דברים שכדאי לכם לברר לפני שאתם קובעים פגישה עם מטפלת זוגית כזו או אחרת, כמו לדוגמא: מה ההשכלה שלה? האם מדובר באשת מקצוע שלמדה את התחום הזה כמה שיותר לעומק? האם יש לה תארים ותעודות שונות? והאם בפועל היא עוסקת בטיפול מזה זמן? אם יש משהו שאי אפשר להתפשר עליו כאשר מחפשים טיפול זוגי וזו השאלה עד כמה המטפל/ת מנוסה. אתם לא רוצים להיות המטופלים הראשונים של אשת מקצוע מסוימת בתחום הזה, כי אין ספק שהניסיון יכול לעשות את ההבדל. אתם רוצים לעבור תהליך אצל מטפלת שלא תופתע מהסיפורים שלכם כי היא שמעה דומים להם בעבר. בנוסף לכל אלה, יש עוד נקודה שחבל יהיה להתעלם ממנה וזו שאלת הכימיה שלכם עם המטפלת. האם אתם מרגישים בנוח איתה? האם אתם מדמיינים את עצמכם מדברים עם האישה הזאת על הדברים הכי אינטימיים שלכם? בנקודה הזאת חשוב להיות ערים לכך ששני בני הזוג חייבים להרגיש בנוח לפחות בתוך מספר פגישות לאחר שמתרגלים למעמד, כי אם רק אחד מכם ייצור כימיה עם המטפלת, כלל לא בטוח שהטיפול יעבוד. בתוך כך, אתם רוצים מטפלת שלא תשפוט או תמתח ביקורת על דברים שאתם מספרים ותהיה פתוחה ומקצועית מספיק כדי לשמוע כל דבר ולהגיב בהתאם.

מטפלת זוגית – מה היא מציעה לכם?

רוב הזוגות שרוצים לפנות אל מטפלת זוגית רוצים גם לדעת, ובצדק, למה בדיוק הם נכנסים ומה כולל התהליך הזה. לכן אנחנו יכולים להבין אתכם אם גם אתם מוטרדים מהעניין, כי כמובן שתרצו לדעת מה זה טיפול זוגי ומה מציעה לכם המטפלת שבה בחרתם. ראשית, כדאי לדעת שלכל מטפלת יש שיטות מעט שונות לטיפולים שהיא מציעה ושנית, אתם חייבים להבין ששיתוף הפעולה של שניכם הוא קריטי בנושא הזה. אם לא תשתפו פעולה ואם תתחילו לדחות או לבטל פגישות בכל שבוע, סביר להניח שהטיפול לא יהיה יעיל ולא תיהנו מתוצאותיו. לעומת זאת, אם כן תהיו מחויבים ואם שניכם תבינו את החשיבות של עבודה, השקעה ושיתוף פעולה מלא, תגבירו את הסיכוי לכך שמצב הזוגיות שלכם ישתפר משמעותית. ברוב המקרים מטפלות זוגיות מציעות לנו, לפני הכול, פגישות שבועיות שבהן נוכל לדבר על כל דבר ועניין. בנוסף לכך, מטפלת זוגית תיתן לכם גם משימות לבצע בין פגישה לפגישה, והכול במטרה לשפר את הזוגיות ואת התקשורת ביניכם דרך תרגילים שונים או שינוי הרגלי החיים שלכם.

מטפלת זוגית תעזור לכם להבין מה הבעיה

זוגות רבים שבוחרים לעבור תהליך כמו טיפול זוגי בטוחים שהם יודעים איפה נמצאת הבעיה שלהם, אך בפועל זה לא תמיד נכון. לכן, עוד תפקיד חשוב ביותר שיש למטפלת הזוגית שאליה תפנו, זה לעזור לכם להבין איפה הקושי שלכם. האם הבעיה היא באמת, כפי שאולי אתם חושבים, שאתם לא מקיימים יחסי מין לעיתים קרובות? או שאולי הקושי הוא בכלל בחינוך הילדים? מעל הכול מרחפת מילה אחת גדולה שכמעט תמיד חוזרת על עצמה והיא: תקשורת. האם אתם מתקשרים אחד עם השני? האם אתם אוהבים את הדרך שבה אתם מדברים אחד עם השנייה? או שאולי הפסקתם בכלל לדבר? כשמתחילים תהליך כמו טיפול זוגי מגלים שלא תמיד הדברים פשוטים כמו שהם נראים לנו, וכי יש עוד הרבה מאוד רבדים שבכלל לא הגענו אליהם. לכן מעל הכול אתם יכולים להיות בטוחים שהחוויה הזאת הולכת להיות מאוד מעניינת ואף לשנות את חייכם, אז למה לוותר על כך? אפילו אם הזוגיות שלכם נמצאת במצב יחסית טוב, לא בטוח שכדאי יהיה לחכות למשבר כדי להתחיל טיפול זוגי. במהלך טיפול כזה אפשר ללמוד לתקשר בצורה אחרת, להתקרב יותר אחד לשנייה וליצור זוגיות שתהיה מהנה, בריאה ומספקת.

כמה גובה מטפלת זוגית?

אתם רוצים לפנות אל מטפלת זוגית אך חוששים שזו הולכת להיות הוצאה כלכלית משמעותית? לא מתאים לכם להתחיל עכשיו טיפול שיימשך שנים ארוכות ובסופו של דבר תגלו ששילמתם עליו עשרות אלפי שקלים? אם כך, אתם צודקים. החדשות הטובות הן שיש היום מטפלות זוגיות שמציעות טיפולים ממוקדים יותר, מה שאומר שאתם לא תמצאו את עצמכם בתהליך אינסופי. יתרה מכך, מדהים לראות שגם בתחום הזה יש תחרות בין המטפלות ובין המטפלים השונים. זה אומר שהרבה פעמים מטפלת זוגית שתפנו אליה תשמח להתגמש עבורכם במידת מה במחיר, פשוט כדי שתבחרו בה וכדי שלא תלכו אל אחד מהקולגות בתחום. חשוב להבי שכשמשווים בין מחירים של מטפלים זוגיים, יש להביא בחשבון לא רק את המחיר פר פגישה, אלא גם את אורך המפגשים ואת אורך התהליך עצמו, שאלו הפרמטרים שבסופו של דבר יש להם את ההשפעה המשמעותית ביותר מבחינה כלכלית. כאשר השיקול הכלכלי עולה על הפרק חשוב מאד לבטל אותו מתוך ההבנה שהזנחה של מצב הזוגיות יעלה לכם הרבה הרבה יותר. כאשר זוגות לא מרוצים מהזוגיות שלהם, הם מפצים על כך בבילויים או טיולים יקרים שהם לא נהנים מהם, בשופינג או שיפוצים שבאים לפצות על החלל שנפער בחוסר הצלחה או מאוחר יותר בגירושים שמשאירים את שני בני הזוג קירחים מכל הכיוונים. המסקנה העולה מכך היא שכל טיפול זוגי יעלה לכם בסופו של דבר פחות מוויתור על טיפול זוגי.

אחרי כמה פגישות עם מטפלת זוגית תרגישו הבדל?

חשוב להבין שגם מי שמתלבט כביכול על מחיר או מביא בחשבון שיקולים כאלו ואחרים, רוצה בשורה התחתונה לדעת דבר אחד- 'האם זה יעזור?'. כי אם זה יעזור שום דבר לא משנה, אין מחיר לתחושה של אושר מציף כשמגיעים הביתה, בילוי מהנה משותף או שבועות שעוברים ללא מתיחות או מריבות. אז אם כך, חשוב להבין מתי זה הגיוני להתחיל להרגיש את ההשפעה של התהליך וזו שאלה שמטרידה כמעט את כל מי שחושב לקחת חלק בתהליך כזה, כך שאם גם אתם חושבים על זה, אתם לא לבד. האמת היא שקשה לענות על כך, כי זה מאוד תלוי בכמה גורמים שונים. לדוגמא: לאיזו מטפל זוגי פניתם? עד כמה היא יעילה ומהירה? האם אתם עומדים לקיים פגישות פעם בשבוע או פעם בשבועיים? והכי חשוב: עד כמה אתם מחויבים לתהליך הזה? מה תעשו בין הפגישות האלה ואם תבצעו את המשימות שתיתן לכם המטפלת? חשוב מאוד להבין שטיפול כזה הוא עניין של תהליך, וזה אומר שלא מדובר על פגישה או שתיים וזהו. מצד שני, אתם בהחלט יכולים לצפות להתחיל לחוש בשינוי כבר אחרי כמה פגישות ראשונות. ממש כפי שקורה בהרבה תהליכים אחרים בחיים, גם כאן יהיו כנראה עליות ומורדות, אך מצד שני, הכיוון בהחלט יהיה חיובי ולכן, אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לכך, כדאי שתחפשו לכם מטפל זוגי עם המלצות כמובן, עוד היום.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות