מריבות בין בני זוג

האם מריבות בין בני זוג זה משהו שחובה להימנע ממנו?

אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שלא סובלים וויכוחים וכל מריבה נראית לכם בזבוז זמן, ברור שאתם לא מוכנים לקבל את המצב שבו אתם רבים ללא הרף. עם זאת, כדאי לדעת שכאשר מדברים על מריבות בין בני זוג לא תמיד מדברים על סוף העולם. העניין הוא המינון, הנושאים שעליהם רבים ובעיקר – האופן שבו אנחנו עושים זאת.
כלומר, מריבות בין בני זוג יכולות להיות גם עניין טבעי לגמרי, כי בהחלט יכול להיות שכל אחד מבני הזוג חושב אחרת על נושא מסוים. עם זאת, כאשר המריבות הופכות להיות הדבר העיקרי שאתם עושים, זה ברור שזה כבר לא בסדר. יתרה מכך, אם מריבות בין בני זוג הופכות להיות אלימות (מבחינה מילולית או פיזית), הרי שחובה לעצור את הנושא ולראות איך בכל זאת אפשר לשפר את הדברים.

האם אפשר ללמוד לריב?

למרות שלא לגמרי מקובל לדבר על כך, כדאי שתדעו: מריבות בין בני זוג זה משהו שאפשר ללמוד איך עושים. כפי שראינו, זה טבעי לחלוטין שכל אחד מבני הזוג מחזיק בדעה אחרת ורואה את החיים באופן שונה. מה שחשוב הרבה פעמים זה לראות איך אנחנו רבים, ובעיקר, לשאול את עצמנו האם המריבה היא הדבר החשוב ביותר או הזוגיות שלנו. כלומר, בכל מריבה יש שלבים שבהם אפשר לעצור כדי לא להסלים אותה וכדי לא להגיע למצב שבו כל אחד מבני הזוג הולך לישון במיטה אחרת. לכן, אם תלמדו לריב כמו שצריך ואם תקבעו את החוקים שלכם למריבות, יהיה לכם הרבה יותר קל לנהל גם את המצבים האלה. בהחלט רצוי לקבל גם את העובדה שמריבות בין בני זוג זה משהו לגיטימי שלפעמים קורה, רק שבהחלט כדאי לעשות את זה בצורה נכונה שפחות פוגעת. למען האמת, מריבות בין בני זוג יכולות גם לחזק את הקשר ולכן לא בטוח שצריך להיבהל כל כך מהעניין הזה.

האם כדאי לקבל עזרה בכל מה שקשור לנושא של מריבות בין בני זוג?

ניסיתם לעבוד על הדברים לבד? אתם לא באמת מצליחים לשפר את האופן שבו אתם רבים? זקוקים אולי לעזרה? אם כך, דעו שיש לכם למי לפנות. בין אם אתם מוטרדים באופן כללי מהתקשורת ביניכם ובין אם מדובר רק על שינוי שהייתם רוצים לעשות בנושא המריבות, טיפול זוגי יכול לסייע. לא מעט אנשים פונים לטיפול זוגי כשהנושא העיקרי שמעסיק אותם הוא מריבות בין בני זוג, כך שאתם לא לבד.
בנוסף, אם בסך הכול מדובר על עניין נקודתי כמו מריבות בין בני זוג, אין ספק שהטיפול הזוגי שתעברו יכול להיות קצר, קולע ולא מעיק מידי. מה שכן, זה לא משנה מה הנושא שעליו הייתם רוצים לדבר עם המטפל שלכם או עד כמה נדמה לכם שהבעיה חמורה. מה שחשוב זה לבחור את המטפל הכי נכון מבחינתכם, וזו לא משימה קלה. חשוב לבחור אדם מנוסה אך רצוי לברר מראש האם אתם מרגישים אתו בנוח והאם הוא אדם שאתם יכולים לסמוך עליו ולהכניס אותו לעולם הזוגי שלכם.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות