משבר בזוגיות

מזה משבר בזוגיות?

עוד לפני שנדבר על דרכי התמודדות שונות עם משבר בזוגיות, חשוב לעצור ולהבין את משמעות הדברים- מה זה בכלל משבר בזוגיות. במילים אחרות, מה ההבדל בין ויכוח סוער ובין משהו שמוגדר באמת כמשבר בזוגיות? ראשית, צאו מנקודת הנחה שאין הגדרה אחת נכונה למצב הזה. שנית, ניתן לראות שכאשר מדברים על משהו שאינו נקודתי, הרי שהוא כבר עלול להיות משבר של ממש. לדוגמא, אם בכל יום או יומיים אתם מוצאים את עצמכם מתווכחים ורבים, בהחלט יכול להיות שיש כאן משבר ולא נקודה אחת קטנה בעייתית. 

גם נושאי המריבות יכולות להעיד על קיומו של משבר, כך שמריבות על נושאים קטנים וחסרי חשיבות לעיתים קרובות עלולות להעיד על פערים או כאבים עמוקים שאתם לא מצליחים להגיע ולפתוח אותם. בנוסף, במידה והנושאים למריבה הם כן משמעותיים וחוזרים על עצמם מבלי שהנושא ייפתר בעקבות שיחה או ויכוח מסוימים, נראה כי יש שם משהו מעבר שחשוב להיות ערים אליו. 

יתרה מכך, גם עוצמת הוויכוחים והמריבות יכולה להעיד על קיומו של משבר בזוגיות. כלומר, האם אחרי ויכוח אתם לא מדברים במשך מספר ימים? האם התחושה התמידית היא מרירה ולפחות אחד מכם אף פעם לא מרוצה?  בנוסף, אם לאחרונה פשוט אין ביניכם תקשורת, כל אחד עסוק בעניינים שלו ואתם בקושי עושים דברים ביחד ומתפנים זה לזו, יכול להיות שמדובר כאן על משבר בזוגיות.

מה עושים עם משבר בזוגיות?

כמו שקורה לגבי הרבה מאוד בעיות אחרות בחיים, גם כאשר מדברים על משבר בזוגיות אחד מהדברים הכי חשובים שיש זה להודות שיש לכם בעיה. כלומר, אם תודו שאתם נמצאים בעיצומו של משבר, זה בהחלט יכול להיות צעד חשוב לקראת יציאה מהמצב. מצד שני, זה שתודו בדברים זה כמעט אף פעם לא באמת מספיק ולכן חשוב כמובן גם להחליט מה אתם עושים בנידון. כאשר מדברים על משבר בזוגיות חשוב מאוד להתמודד עם הדברים כמה שיותר מהר, כי אם יש משהו בטוח, זה שהזמן כאן לא משחק לטובתכם.

 עם הזמן התקשורת ביניכם עלולה להתדרדר ולפני שתשימו לב המשבר הזה יהיה החיים שלכם והרבה מעבר לסתם תקופה.  לכן, אם חשוב לכם כן לעשות משהו בנידון, רצוי לבחור כמה שיותר מהר את הדרך הנכונה עבורכם ולטפל בדברים. כדי להתמודד בצורה מייטבית וכמה שיותר יסודית עם כל משבר בזוגיות כדאי לחשוב על אפשרות כמו פניה אל איש מקצוע מתאים, שכן ייעוץ זוגי יכול לא פעם לשפר את פני הדברים במהירות וביעילות ולהחזיר לכם את הזוגיות שלכם גם במקרים בהם זה נראה רחוק עד בלתי אפשרי.

מה הקשר בין ייעוץ זוגי ובין התמודדות עם משבר בזוגיות?

מעולם לא עברה לכם בראש המחשבה של ייעוץ זוגי? זה תמיד היה נראה לכם כמו משהו שאחרים עושים אך אליכם זה לא קשור? בנקודה זו חשוב להבין שייעוץ זוגי הינו תהליך שרלוונטי לזוגות בכל שלבי החיים והקשר ובתנאי שהם רוצים לשפר את הזוגיות שלהם ולחיות חיים שמחים יחד. ייעוץ זוגי הינו תהליך שמטרתו להעניק כלים להתגברות על משברים מכל סוג ויועצים זוגיים מוסמכים להעברת תהליכים מסוג זה. זה יכול להיראות מוזר לפעמים לפנות לאדם זר עם בעיות כל כך אינטימיות שלא הייתם חושפים אפילו באזני חבריכם הקרובים אך כמו במקרים רפואיים- זה המקצוע שלו.

לפעמים דווקא העובדה שהיועץ שלכם הוא אדם שאתם לא מכירים הופכת את העניין להרבה יותר יעיל ואפקטיבי. כלומר, אותו יועץ יידע לשאול אתכם את כל השאלות הנכונות, מה שיעזור לכם לשים את האצבע על הגורמים למשבר במידה והם לא ידועים לכם. אל מול התובנות הללו אותו יועץ יוכל לתת לכם כלים שבעזרתם תקבלו החלטות, תתקשרו באופן בריא ותתגברו על המשבר. חשוב להבין בהקשר הזה שהיועץ אינו לבד במערכה- בלעדיכם זה לא יקרה. במסגרת ייעוץ או טיפול זוגי אתם נדרשים להיות כמה שיותר מעורבים. לכן, אם תתמידו בעניין ואם תגיעו לכל הפגישות שתקבעו מראש עם היועץ במטרה לקבל ולהצליח, בהחלט יכול להיות שתצליחו להשאיר את המשבר הרחק מאחור.

בעזרת איזה יועץ זוגי כדאי להתמודד עם משבר בזוגיות?

כעת ההתלבטות שלכם היא איך לבחור את היועץ הטוב ביותר שיעזור לכם להתמודד עם המשבר שבו אתם נמצאים? אם כך, אתם צודקים. למען האמת אנחנו מאוד ממליצים לכם לעצור ולבדוק את הנושא הזה לעומק, שכן בפועל לא כל מטפל ולא כל יועץ יידע לעזור לכם להתמודד עם כל סוג של משבר בזוגיות. כמו שקורה גם לגבי משברים אישיים, אנחנו רואים שגם במקרה של משבר בזוגיות מדובר על משברים בדרגות חומרה שונות. מול כל משבר מטרות התהליך תהיינה שונות, אורך התהליך יהיה אחר והכלים שתקבלו יהיו מסוגים שונים. 

כדי לבחור יועץ זוגי טוב רצוי לברר: האם הוא אדם עם השכלה רלוונטית? האם הוא נתן שירותי ייעוץ זוגי להרבה מטופלים אחרים? והאם ניתן למצוא בקלות המלצות עליו ברשת? בכל אופן, אין דבר יותר חשוב מהרגשה ולכן כאשר יועץ ספציפי עונה על הציפיות שלכם 'על הנייר', שווה להתחיל אצלו בתהליך ולהבין על פי התחושה מולו האם הוא מתאים עבורכם. 

משבר בזוגיות – אפשר לפתור את זה תוך זמן קצר

מטרידה אתכם המחשבה שאם תפנו עוד היום ליועץ זוגי תצטרכו לשלם לו עכשיו במשך שנים ארוכות? חוששים שזה הולך להיות תהליך אינסופי? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא תמיד נכון. ראשית, השאלה כמה זמן ייקח לכם לצאת מהמשבר, תלויה בין היתר בחומרת המשבר ושנית, זה גם תלוי בשאלה לאיזה יועץ אתם פונים. 

לכן, כאשר אתם מחפשים את יועץ הזוגיות שלכם, כדאי יהיה לברר אתו גם כמה זמן בדרך כלל נמשכים תהליכי הייעוץ אצלו. אומנם זה נכון שכדאי להשקיע בזוגיות ומומלץ לא להתעלם מהמשבר שאתו אתם מתמודדים היום, אך מצד שני, זה בפירוש לא חייב להיות הליך ארוך ואינסופי. אתם תראו שכבר אחרי כמה פגישות ראשונות תתחילו להרגיש טוב יותר ושהתהליך כולו עשוי להסתיים בהצלחה בתוך מספר חודשים של עבודה משמעותית והשקעה באושר שלכם. 

משבר בזגוזיות אפשר לפתור
משבר בזגוזיות אפשר לפתור

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות