התאמה זוגית – 5 טיפים לדייט מנצח

חלק מהאנשים מדברים על האינטואיציה, הם מדברים על תחושה חזקה בנוגע להתאמה שמאותתת להם כבר מהרגע הראשון האם זה כן או לא. אחרים מנסים להבין דרך שאלות מכוונות, דרך תיאום ציפיות בנוגע לעתיד או דרך הכימיה באוויר האם ישנה התאמה ביניהם לבין הפרטנר. בפועל, התאמה זוגית היא משהו שאפשר להבין בדייט הראשון במידה מסויימת אבל ככל שמחפשים את התשובה לשאלה הזו בשלבים הראשוניים- 'האם אנחנו מתאימים?' כך מפספסים את הנוכחות החשובה ברגע שבאמת תאפשר לבנות דייט מוצלח שיהווה בסיס לדייט הבא. כאשר מחפשים התאמה בדייטים הראשונים זה הופך את הדייט למבחן או לראיון עבודה וזו התנהלות שמחבלת להרבה אנשים בסיכוי להגיע לזוגיות נכונה, פשוט כי יש להם מיעוט של דייטים שניים. אותם אנשים בדרך כלל בטוחים שהסינון הראשוני הזה חוסך להם אנרגיות ושהם מבינים ממש מהר האם יש התאמה וכך לא נשבר להם הלב בשלב מאוחר יותר. האמת היא, שהאנשים האלו לא מצליחים לשרוד לדייט השני כי פשוט לא כיף איתם ולכן הפרטנר שלהם לא כייפי בעצמו כשהוא מולם. באופן הזה הם לא מבררים התאמה בין בני זוג, אלא מחבלים לעצמם בדייט הראשון ומונעים מעצמם ומהפרטנר לברר את ההתאמה. אז אם אני אומרת שחיפוש התאמה בין בני זוג מחבל בדייט האשון, חשוב לי לאפשר חלופה- חמישה טיפים שיבטיחו לכם התקדמות לדייט השני, בהינתן התאמה בסיסית בשלב הראשון. צוקית אשכולי המטריפה קפצה אלי כדי ללמוד ולהתקדם צעד נוסף אל עבר הזוגיות הנכונה לה כפי שניתן לראות בסרטון.
  • לקבוע דייט! זה נראה דיי מובן מאליו שצריך לקבוע דייט כדי לצאת לדייט אבל מי שמחפש זוגיות יודע שרוב המאטצ׳ים באפליקציות בכלל לא יוצאים לפועל כי אנשים לא קובעים דייט בצורה קונקרטית אלא אומרים ׳נדבר לקראת הסופ״ש ונקבע׳ ואז לא מדברים לעולם. כדי לקבוע דייט שבאמת יצא לפועל נדרשות שתי אפשרויות- שני ערבים פנויים שתדעו לשלוף כדי להפוך הכל לענייני. המוח האנושי מתמודד באופן מייטבי עם שתי אפשרויות שמעודדות בחירה לעומת שאלה פתוחה כמו ׳מתי בא לך?׳ או סגורה מידי כמו ׳רוצה להיפגש מחר
  • להגיע כדי להנות כיף הוא למעשה הסוד הגדול של מי שהולך לו בדייטים. אנשים שמגיעים לדייט כדי ׳להכיר׳ או ׳לבדוק התאמה׳ מפספסים בגדול כי עם כמה שזה קשה להתגייס לזה באנרגיות חיוביות לפעמים, צריך לעשות דייטים בכיף או לא לעשות את זה בכלל. רק דייט כיפי יוביל לדייט שני.
  • לשבת על הבר אל תגידו שאתם מפחדים מרעש, כאשר אתם בעצם מפחדים משתיקה מביכה. יש התרחשות מסביב להתעסק בה והישיבה הקרובה מייצרת את השלב הראשון בהבניית אינטימיות.
  • לסיים דייט בשיא עד שכבר יש דייט מגניב, מבין כל הדייטים המעאפנים, יש רצון להיאחז ולהמשיך אותו. באופן הזה מופיעה תחושת מיצוי שאסור להרגיש אותה בתהליך הדייטינג ונעלמת הכמיהה שהיא הכרחית להבניית קשר. יש לכם תחושה שכיף ממש וזה יכול להמשך בלי סוף? זמן ללכת לישון ולצפות לדייט הבא.
  • לעבור תהליך אם אתם סבבה והכל ואין לכם זוגיות זה לא עניין של מזל. צריך לאתר את המחסום ולהחליף אותו בכלים משרתים. להישאר אתם ולהגיע לזוגיות.

קראו עוד על התאמה זוגית

  לכל אחד מכם יש את משרת החלומות שהוא תמיד רצה? אתם באמת עובדים בעבודות שמעניינות אתכם ויש לכם גם לא מעט חברים? אם כך, ברור מדוע הדבר הבא שמעסיק אתכם, כמו את רוב האנשים זו הזוגיות. החיים שלנו יכולים להיות הרבה יותר מלאים ומהנים עם זוגיות טובה ולכן, אם אתם תוהים האם יש ביניכם בכלל התאמה זוגית, אין ספק שאתם צריכים לבדוק זאת ולראות מה אתם עושים בנידון.

למה התאמה זוגית זה עניין חשוב כל כך? 

אין ויכוח על כך שלכל אחד מאתנו יכולים להיות מספר בני זוג טובים ומתאימים לאורך החיים. עם זאת, כל בן זוג יכול להוציא מאתנו תכונות אחרות שיש בנו וכל בן זוג יגרום לכך שניתן דרור לצדדים אחרים שיש בנו. לכן החשיבות של התאמה זוגית היא גבוהה, כי זה ברור שאם אתם יכולים לבחור את בן הזוג המתאים לכם ביותר, תרצו לעשות זאת. 

האם התאמה זוגית חייבת להיות מושלמת או שיש לה רמות שונות?

האמת היא, שכאשר מדברים על התאמה זוגית צריך להיות ריאליים. כלומר, אותו אביר על סוס לבן זה משהו שכנראה שייך רק לחלומות, שכן בפועל רוב האנשים שנמצאים בזוגיות מתפשרים ברמה כזו או אחרת וכל נושא ה"שלמות" או ה"מושלם", לרוב לא קיים. לכן, גם כשחושבים על התאמה זוגית צריך להבין שההתאמה לא חייבת להיות במאה אחוז. מה שחשוב זה שהדברים שהם משמעותיים בעיניכם כן יהיו משמעותיים גם בעיני בן הזוג, או שלפחות לבן הזוג תהיה יכולת להבין אתכם. בנוסף, חשוב להבין שהתאמה זוגית באה לידי ביטוי ברבדים שונים של החיים ורק אתם תקבעו מה חשוב בעיניכם יותר לעומת דברים אחרים.  התאמה זוגית בין בני זוג

באיזה מקרים התאמה זוגית חשובה? 

אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי זה עניין מאוד אינדיבידואלי. יש אנשים שעבורם התאמה זוגית חשובה מאוד מבחינה מינית ואילו אחרים שמים את הדגש על נושאים אינטלקטואליים יותר על בילויים משותפים. יש אנשים שכל מה שהם רוצים זה בן זוג שאתו הם יוכלו לעשות הכול, ואילו אחרים רוצים להרגיש חופשיים יותר כך שזוגיות שבה לכל אחד מבני הזוג יש תחומי עניין אחרים לא מאיימת עליהם. במילים אחרות, קשה מאוד לקבוע, כשמדברים על התאמה זוגית, מה חשוב יותר וכל אדם צריך להחליט לגבי עצמו מה משמעותי יותר עבורו. 

האם התאמה זוגית זה משהו שאפשר לטפח ולשפר? 

זו סוגיה שיש לגביה אינספור דילמות, מאמרים ודיונים. באופן כללי ניתן לומר שכימיה בין שני אנשים זה משהו שפשוט קיים או לא קיים וכך גם התאמה זוגית. מצד שני, זה ברור שככל שאתם נמצאים עם אותו אדם יותר זמן וככל שאתם עוברים אתו יותר חוויות בחיים, כך גם ההתאמה גדלה, פשוט כי מתרגלים. עם המטרה שלכם היא לחיות בזוגיות שאתם באמת מרגישים שאתם מתפתחים בתוכה, אין ספק שהתאמה בסיסית זה משהו שחייב להיות ביניכם ובין בן הזוג שבו בחרתם. מה שכן כדאי לקחת בחשבון, זה שאם ההתאמה הבסיסית קיימת אך יש בעיות של חוסר תקשורת, בהחלט יש מה לעשות בנידון. 

האם התאמה זוגית זה תנאי מספיק לזוגיות מושלמת? 

כאן התשובה היא חד משמעית: לא. כלומר, זה שאולי תמצאו בן זוג שמאוד מתאים לכם זה טוב ויפה, אך אם לא תעבדו על התקשורת ביניכם ואם לא תשקיעו בזוגיות, עלול מאוד להיות שההתאמה, אפילו אם היא גדולה, לא תוביל אתכם לזוגיות מספקת וטובה. לכן כדאי לדעת, במובן הזה, שאם ניסיתם כבר לעשות הכול אך עדיין אתם מתקשים לתקשר אחד עם השנייה, הרי שאופציה של טיפול או ייעוץ זוגי יכולה להתאים. ההתאמה אומנם באה לידי ביטוי והיא חשובה, אך אם לא תדעו לדבר אחד עם השנייה כלום לא יעזור. לעומת זאת, במהלך טיפול וייעוץ זוגי אתם לומדים לדבר על הדברים, גם אם מדובר על דברים מביכים או יותר אינטימיים. השילוב שבין תקשורת טובה ובין התאמה זוגית זה מה שמוביל בסופו של דבר לחיים זוגיים מאושרים. לכן זה לא משנה באיזה תחום אתם מרגישים את הקושי או מזה כמה זמן אתם לא מאושרים ביחד. מה שבטוח זה שאתם יכולים לפנות למטפל זוגי מקצועי ולהתחיל לעבור אתו היום חוויה שתשפר את איכות החיים שלכם בצורה משמעותית, אז למה אתם מחכים?   
איך בודקים התאמה זוגית? 
זו עוד שאלה שרבים מוטרדים ממנה, כי איך באמת נוכל לקבוע האם אנחנו מתאימים או לא? כמו כן, זה הרי ברור שכל אחד יכול להתפשר על דברים מסוימים, כך שנשאלת השאלה על איזה דברים סביר שנתפשר ומה לא שווה בכלל את ההשקעה ואת המאמץ שלנו? כדי לבדוק התאמה זוגית אפשר לבחור בין לא מעט אפשרויות שקיימות היום. יש מי שבודק התאמה זוגית בעזרת הכוכבים, שעת הלידה ועל מה שקשור לאסטרולוגיה, ואילו אחרים עושים זאת בעזרת שאלון התאמת זוגיות. בנוסף, כמובן שכאשר מדברים על התאמה זוגית אפשר גם לבדוק את הדברים בעזרת מטפל מקצועי, כי הוא יידע לכוון אתכם וגם לשאול אתכם את כל השאלות הכי חשובות שיש. לכן, אם באמת יש לכם דילמה בנושא הזה ואם אתם לא בטוחים האם אתם מתאימים או לא, כדאי שתפנו כמה שיותר מהר אל מטפל מקצועי שיוכל לסייע לכם. הטיפול המקצועי יעזור לכם להבין אם אתם מתאימים ואיך אפשר לשפר את היחסים ביניכם, כך שהם יהיו מספקים וטובים יותר. 
איפה כדאי לעבור בדיקת התאמה זוגית וטיפול זוגי מוצלח? 
רוצים לבדוק האם יש ביניכם התאמה זוגית? חושבים על טיפול או על ייעוץ זוגי? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע אתם תוהים במי באמת כדאי לכם לבחור, כי הרי לא חסרים אנשי מקצוע שזו המומחיות שלהם בימינו. זה לא משנה אם אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים למצוא את הזוגיות הכי טובה לכם כדי להקים משפחה או שאתם רוצים זוגיות עבור גיל מבוגר יותר שכוללת תמיכה וחברה. מה שבטוח זה שכדאי לבדוק את המערכת הזוגית שבה אתם נמצאים וכדאי לנסות את הטיפול הזוגי. לכן, כשאתם מחפשים לכם מטפל מתאים, בדקו האם הוא מקצוען. אם, לדוגמא, הייתם רוצים להזמין אינסטלטור הביתה, לא הייתם בודקים מה חושבים עליו אחרים? והאם הוא מגיע עם שנים רבות של ניסיון? סביר להניח שזה בדיוק מה שהייתם רוצים לעשות, וזה גם מה שכדאי לעשות כשחושבים על התאמה זוגית ועל טיפול זוגי. אין כל טעם לבזבז את הזמן שלכם על מטפל זוגי שלא יידע לעזור לכם להבין האם אתם מתאימים. לכן, יש לברר, בין היתר, האם מדובר על מטפל שכל מי שהיה אצלו ממליץ עליו. האם זוגות אחרים שבחרו לעבור אצלו את החוויה באמת יצאו מרוצים? והאם, כשאתם יושבים מול אותו מטפל, אתם מרגישים שבאמת יש לו יכולת לעזור לכם להבין האם הזוגיות שבה אתם נמצאים טובה לכם ואיך תוכלו להעצים אותה עוד יותר? 

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות