מטפל זוגי

צרת רבים חצי נחמה – מטפל זוגי יוכל לעזור לכם

עוד לפני שנדבר על השאלה איך יכול להיות שאתם, הזוג היפה והאוהב כל כך, מתמודדים עם משבר זוגי, אולי תוכלו להתנחם מעט בעובדה שזה קורה לכולם במוקדם או במאוחר. לא מעט זוגות חווים משברים בסדר גודל כזה או אחר עוד לפני הנישואים, אבל אחרי כמה שנים של זוגיות, כמעט כולם מוצאים את עצמם בהתמודדות עם זוגיות שמשתנה. זה יכול לקרות בגלל אלף ואחת סיבות, כמו לדוגמא: התרחבות המשפחה.
אומנם אין דבר יפה יותר מאשר להביא ילד לעולם עם בן הזוג האהוב עלינו, אך גם אי אפשר להתעלם מהעובדה שפתאום משני אנשים, אתם הופכים לשלושה. איך מתנהלים מול הדינאמיקה החדשה? איך זה משפיע על הזוגיות? מה קורה כשכבר יש לנו הרבה יותר משימות שמתווספות לאורח החיים העמוס מלכתחילה? מה קורה למיניות בתקופה כזו? לתשוקה? לחברות? להנאה? לרומנטיקה? משברים יכולים לפקוד את הזוגיות לכל אורכה ולהשפיע עליה ועל כל אחד מכם בנפרד. כמעט כל זוג נאלץ להתמודד עם משבר ולכן כדאי שתדעו שאתם לא לגמרי לבד. אתם לא כל כך מוזרים ואתם לא היחידים שהמשבר פוקד אותם, וכאמור: צרת רבים היא חצי נחמה.

למה כדאי לחשוב על מטפל זוגי?

אם אתם בשלב שבו אתם כבר מודים שאתם מתמודדים עם משבר בזוגיות, זה ברור שאתם תוהים מה ניתן וכדאי לעשות בנידון. יש זוגות שיחליטו שעדיף לא לעשות יותר מידי, כי כמו שהמשבר בא כך הוא גם יעבור, אך האמת היא, שברוב המקרים זה לא בדיוק מה שקורה. לעומתם, יש גם זוגות שרוצים מיד להגיב ולעשות משהו, כי אם כבר הבנו שאנחנו במשבר, למה שלא נעשה הכול כדי לטפל בו? ניסיתם לדבר אחד עם השנייה? הבטחתם בכל שבוע מחדש לשנות את ההתנהגות שלכם אך זה לא לגמרי קורה? אם כך, עכשיו זה הזמן לחשוב על מטפל זוגי. איש מקצוע כזה, שלמד את התחום וגם צבר בו ניסיון, יוכל לעזור לכם הרבה מעבר למה שאתם חושבים.
הוא יוכל להקשיב לכם, לשאול אתכם את כל השאלות החשובות ובעיקר – הוא ישמע ויראה את הדברים מבחוץ ויתן לכם כלים כדי שתוכלו לשנות את המציאות שלכם. לפעמים דווקא בגלל שאתם נמצאים בתוך הסיטואציה קשה לכם לראות את הדברים בפרספקטיבה הנכונה. קשה לשנות את ההתנהלות ולצאת מאותו משבר ומעגל שאליו נכנסתם, כאשר אין את הכלים המתאימים. לכן כדאי לפנות אל מטפל זוגי, כי דווקא בגלל שהוא חיצוני ולא קשור באופן ישיר לזוגיות שלכם, הוא יוכל לסייע.

מה קורה בפועל בקליניקה של מטפל זוגי?

כמובן שאין על כך תשובה אחת נכונה, כי לפני הכול זה תלוי בשאלה באיזה מטפל זוגי אתם בוחרים. לכל מטפל זוגי יש דרכי עבודה קצת שונות ובנוסף, לפעמים אותו מטפל זוגי ממליץ על דרך טיפול שונה לכל זוג שמגיע אליו לטיפול. מה שבטוח זה שהדבר הראשון שעושים במהלך טיפול זוגי, זה פשוט לדבר. ממש כפי שהייתם עושים אילו הלכתם לפסיכולוג, זה בדיוק מה שתעשו גם אצל מטפל זוגי.
כל אחד מבני הזוג יציג את עצמו ולאט אט תתחילו לדבר על מה שמטריד. הדינאמיקה כאן מורכבת כי מדובר על שלושה אנשים שיושבים בחדר אחד ומדברים, אך מדהים לראות כיצד משבוע לשבוע הדברים משתנים. זה נכון שהמטפל הזוגי, אפילו אם הוא מאוד טוב, לא יוכל לעשות עבורכם קסמים. הציפייה שהכל ישתנה החל מהפגישה הראשונה היא ציפייה לא מציאותית אך בהחלט ניתן לגייס אופטימיות ולהבין שדברים יכולים להשתנות ולפעמים אפילו ממש מהר. השינוי והקצב שלו, תלויים בשלושת האנשים שבחדר- ראשית, במטפל הזוגי שבחרתם ובדרך הטיפול שלו ושנית בכם ובהירתמות שלכם לתהליך. כך, במידה ובחרתם במטפל שמספר לכם כבר מראש שהוא מתכוון להעניק לכם כלים ולעבוד באופן ממוקד על מנת שתתחילו לראות שינוי מהר ואפילו תסיימו את התהליך בתוך מספר חודשים- ניתן להאמין לדבריו שכן הוא העל הניסיון ומכיר את דרכי הטיפול שלו. באשר אליכם- במידה ותרתמו לתהליך באמת, תהיו נכונים להיפתח, ללמוד ולקבל כלים כדי להיות מאושרים יותר- התהליך צפוי לאפשר לכם להגיע לתוצאות הרצויות. 

בחרו מטפל זוגי שיגרום לכם לעבוד

לא אחת קורה שאנשים בטוחים שאם הם בחרו להם מטפל זוגי בכך הסתיימה העבודה שלהם. הם בחרו את המטפל והוא כבר ידאג לכל הדברים האחרים. עם זאת, הגיע הזמן לדעת שזה בכלל לא כך, כי בפועל מי שעושה את העבודה המשמעותית זה הזוג שמגיע לטיפול. אם תחשבו על זה, תבינו שזה תלוש לחשוב שעובדים על הזוגיות במשך שעה בשבוע וזה באמת עוזר- מכאן שהעבודה הזוגית דורשת תחזוקה יום יומית. אתם צריכים לא רק להגיע לכל הפגישות שקבעתם עם המטפל, אלא גם תצטרכו לבצע מטלות ומשימות שונות משבוע לשבוע. לכן, אם יש משהו שאתם חייבים להפנים עוד לפני שאתם מתחילים לחפש לכם מטפל זוגי, זה שההתמדה וההתמסרות שלהם לתהליכים חשובים מאוד.
רק אם תתמידו ורק אם תשימו את הנושא של הטיפול הזוגי בראש סדר העדיפויות שלכם – תוכלו להיות בטוחים שעשיתם הכול כדי שזה יצליח. כמו כן, חשוב מאוד להבין שטיפול זוגי זה לא משהו שמתחיל היום ונגמר עוד חודש. אומנם אתם גם לא חייבים לעשות טיפול אינסופי וארוך במיוחד, אך בהחלט כדאי לקחת בחשבון את העובדה שזה ידרוש מכם להשקיע כמה חודשים טובים בעניין, וזה בסדר, כי מה חשוב יותר משיקום הזוגיות שלכם?

כל השאלה על השאלה: איך בוחרים מטפל זוגי?

האמת היא, שלבחור מטפל זוגי זו לא משימה פשוטה. צריך לבדוק את הדברים לעומק ולנסות להבין מי הוא אותו איש מקצוע. האם הוא למד את התחום בצורה רצינית? האם יש לו תעודה שמאפשרת לו לעסוק בפועל בתחום? האם הוא פנוי עבורכם ביום קבוע בשבוע שיהיה לכם נוח? והכי חשוב: איזו תחושה הוא מעורר בכם? האם שניכם יכולים להרגיש אתו בנוח? האם בתוך מספר פגישות אתם כבר מסוגלים לדבר איתו על הכול, כולל על יחסי המין שלכם או על נושאים אינטימיים אחרים? יש לבדוק את הדברים לעומק ולברר שאכן יש לכם כימיה עם המטפל הזוגי שבו אתם בוחרים כי זה הכרחי להצלחת התהליך.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות