מטפל זוגי

לפני כמה שנים עמדתם ביחד מתחת לחופה ובפני כל החברים, החברות ובני המשפחה נשבעתם לאהוב לנצח? אמרתם מילים יפות והחלפתם נדרים על אהבה אינסופית? אם כך, ברור מדוע לא קל לכם להודות שאתם מתמודדים היום עם משבר נוראי, אך כדאי שתדעו: יש מה לעשות בנידון והאמת היא, שאתם גם לא לבד.

תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook

צרת רבים חצי נחמה – מטפל זוגי יוכל לעזור לכם

עוד לפני שנדבר על השאלה איך יכול להיות שאתם, הזוג היפה והאוהב כל כך, מתמודדים עם משבר זוגי, אולי תוכלו להתנחם קצת בעובדה שזה קורה לכולם. מדהים לראות שאחרי כמה שנים של זוגיות ואחרי הנישואים, כולנו מוצאים את עצמנו מתמודד עם זוגיות שקצת משתנה. זה יכול לקרות בגלל אלף ואחת סיבות, כמו לדוגמא: המשפחה מתרחבת.
אומנם אין דבר יפה יותר מאשר להביא ילד לעולם עם בן הזוג האהוב עלינו, אך גם אי אפשר להתעלם מהעובדה שפתאום משני אנשים אנחנו שלושה. איך מתנהלים מול הדינאמיקה החדשה? ואיך זה משפיע על הזוגיות? מה קורה כשכבר יש לנו הרבה יותר משימות מאשר עבודה וסקס? ואיך יכול להיות שאתם לא זוכרים מתי בפעם האחרונה עשיתם אהבה? כל זה קורה לרוב הזוגות ולכן כדאי שתדעו שאתם לא לגמרי לבד. אתם לא כל כך מוזרים ואתם לא היחידים שהמשבר פוקד אותם, וכאמור: צרת רבים היא חצי נחמה.

למה כדאי לחשוב על מטפל זוגי?

אם אתם בשלב שבו אתם כבר מודים שאתם מתמודדים עם משבר בזוגיות, זה ברור שאתם תוהים מה ניתן וכדאי לעשות בנידון. יש זוגות שיחליטו שעדיף לא לעשות יותר מידי, כי כמו שהמשבר בא כך הוא גם יעבור, אך האמת היא, שברוב המקרים זה לא בדיוק מה שקורה. לעומתם, יש גם זוגות שרוצים מיד להגיב ולעשות משהו, כי אם כבר הבנו שאנחנו במשבר, למה שלא נעשה הכול כדי לטפל בו? ניסיתם לדבר אחד עם השנייה? הבטחתם בכל שבוע מחדש לשנות את ההתנהגות שלכם אך זה לא לגמרי קורה? אם כך, עכשיו זה הזמן לחשוב על מטפל זוגי. איש מקצוע כזה, שלמד את התחום וגם צבר בו ניסיון, יוכל לעזור לכם הרבה מעבר למה שאתם חושבים.
הוא יוכל להקשיב לכם, לשאול אתכם את כל השאלות החשובות ובעיקר – הוא ישמע ויראה את הדברים מבחוץ. לפעמים דווקא בגלל שאתם נמצאים בתוך הסיטואציה קשה לכם לראות את הדברים בפרספקטיבה. קשה לשנות את ההתנהלות ולא פשוט לצאת מאותו משבר ומעגל שאליו נכנסתם. לכן כדאי לפנות אל מטפל זוגי, כי דווקא בגלל שהוא חיצוני ולא קשור באופן ישיר לזוגיות שלכם, הוא יוכל לסייע.

מה קורה בפועל בקליניקה של מטפל זוגי?

כמובן שאין על כך תשובה אחת נכונה, כי לפני הכול זה תלוי בשאלה באיזה מטפל זוגי אתם בוחרים. לכל מטפל זוגי יש דרכי עבודה קצת שונות ובנוסף, לפעמים אותו מטפל זוגי ממליץ על דרך טיפול שונה לכל זוג שמגיע אליו לטיפול. מה שבטוח זה שהדבר הראשון שעושים במהלך טיפול זוגי, זה פשוט לדבר. ממש כפי שהייתם עושים אילו הלכתם לפסיכולוג, זה בדיוק מה שתעשו גם אצל מטפל זוגי.
כל אחד מבני הזוג יציג את עצמו ולאט אט תתחילו לדבר על מה שמטריד. הדינאמיקה כאן מורכבת כי מדובר על שלושה אנשים שיושבים בחדר אחד ומדברים, אך מדהים לראות כיצד משבוע לשבוע הדברים משתנים. זה נכון שהמטפל הזוגי, אפילו אם הוא מאוד טוב, לא יוכל לעשות עבורכם קסמים, אך הוא בהחלט יוכל לסייע. זה גם נכון שחלק מהזוגות שפונים לטיפול זוגי בסופו של דבר כן נפרדים ומתגרשים, אך לפחות הם עושים זאת בלב שלם ועם הבנות חדשות.

בחרו מטפל זוגי שיגרום לכם לעבוד

לא אחת קורה שאנשים בטוחים שאם הם בחרו להם מטפל זוגי בכך הסתיימה העבודה שלהם. הם בחרו את המטפל והוא כבר ידאג לכל הדברים האחרים. עם זאת, הגיע הזמן לדעת שזה בכלל לא כך, כי בפועל מי שעושה את העבודה הקשה זה הזוג שמגיע לטיפול. אתם צריכים לא רק להגיע לכל הפגישות שקבעתם עם המטפל, אלא גם תצטרכו לבצע מטלות ומשימות שונות משבוע לשבוע. לכן, אם יש משהו שאתם חייבים להפנים עוד לפני שאתם מתחילים לחפש לכם מטפל זוגי, זה שההתמדה וההתמסרות שלהם לתהליכים חשובים מאוד.
רק אם תתמידו ורק אם תשימו את הנושא של הטיפול הזוגי בראש סדר העדיפויות שלכם – תוכלו להיות בטוחים שעשיתם הכול כדי שזה יצליח. כמו כן, חשוב מאוד להבין שטיפול זוגי זה לא משהו שמתחיל היום ונגמר עוד חודש. אומנם אתם גם לא חייבים לעשות טיפול אינסופי וארוך במיוחד, אך בהחלט כדאי לקחת בחשבון את העובדה שזה ידרוש מכם להשקיע כמה חודשים טובים בעניין, וזה בסדר, כי מה חשוב יותר משיקום הזוגיות שלכם?

כל השאלה על השאלה: איך בוחרים מטפל זוגי?

האמת היא, שלבחור מטפל זוגי זו לא משימה פשוטה. צריך לבדוק את הדברים לעומק ולנסות להבין מי הוא אותו איש מקצוע. האם הוא למד את התחום בצורה רצינית? האם יש לו תעודה שמאפשרת לו לעסוק בפועל בתחום? האם הוא פנוי עבורכם ביום קבוע בשבוע שיהיה לכם נוח? והכי חשוב: איזו תחושה הוא מעורר בכם? האם שניכם יכולים להרגיש אתו בנוח? והאם אתם מדמיינים את עצמכם מדברים אתו על הכול, כולל על יחסי המין שלכם או על דברים אינטימיים אחרים? יש לבדוק את הדברים לעומק ולברר שאכן יש לכם כימיה עם המטפל הזוגי שבו אתם בוחרים כי זה הכרחי להצלחת התהליך.
מידע והסברים – ייעוץ זוגי

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות