משבר זוגיות

מאיפה מגיע משבר זוגיות ומהם הגורמים לו?

עוד לפני שתתחילו לחשוב מה כדאי לעשות עם המשבר שאתו אתם מתמודדים, כדאי לעצור ולהבין מאיפה הוא נובע. ראשית, הסירו דאגה מלבכם, כי אתם לא היחידים שזה קורה להם ואין ספק שצרת רבים, גם במקרה הזה, היא חצי נחמה. כל הזוגות מתמודדים עם משברים כאלה ואחרים ובהחלט אפשר לעשות משהו בנידון. שנית, משבר זוגיות יכול להיגרם כתוצאה מאינספור סיבות. לדוגמא: אחד מבני הזוג בגד בבן הזוג השני וזה הוביל למשבר אמון חמור, וויכוחים אינסופיים בנוגע לחינוך הילדים, בעיות בריאותיות, בעיות כלכליות ועוד. כל אחד עובר תקופות שונות במהלך הזוגיות, משברים ודילמות, מה שהרבה פעמים משפיע גם על התקשורת שלנו אחד עם השנייה. לכן ברור מדוע משבר זוגיות זה לא מצב חריג, רק השאלה מה עושים עם העניין הזה, ואין ספק שהתעלמות מהמצב לא תועיל.

 

מה כדאי לעשות כדי לצלוח בשלום משבר זוגיות?

זוגות רבים בוחרים בסופו של דבר לפרק את החבילה ולהתגרש, ועל כך מעידה גם הסטטיסטיקה. כלומר, בישראל אחד מכל שלושה זוגות בוחר בסופו של דבר לסיים את מערכת היחסים, כך שברור מדוע אתם חוששים שגם לכם זה יקרה. החדשות הטובות הן שהיום אפשר גם אחרת, כי אתם יכולים לפנות לייעוץ או לטיפול זוגי, והאמת היא, שזה מאוד מומלץ. כמובן שיש משמעות לעמוק המשבר שאיתו אתם מתמודדים או לשאלה איך יכול להיות שזה קרה לכם או מה הגורמים למשבר. עם זאת, מה שחשוב באמת זה פשוט לעשות משהו בנידון, ואין ספק שטיפול זוגי זה פתרון נהדר. כדי להתמודד כמו שצריך עם משבר זוגיות אתם יכולים לפנות ליועצים ומטפלים שונים ולבחור אחד מהם שיעזור לכם לצלוח את העניין. אומנם זה נכון שצפויה לכם דרך ארוכה עם לא מעט אתגרים, אך מצד שני, אתם תראו שתצאו מהחוויה הזאת מחוזקים והרבה יותר מאוחדים. זה נכון שחלק מהזוגות, גם אם הם ניסו לעשות טיפול זוגי, בסופו של דבר יחליטו על פרידה, אך פעמים רבות הזוגות רק מתחזקים ונהנים מזוגיות ארוכת שנים אחרי טיפול כזה.

אצל איזה מטפל תוכלו לקבל את הכלים הטובים ביותר להתמודד עם משבר זוגיות?

אין דרך אחרת להגדיר את מה שקורה לכם, אלא משבר זוגיות? אתם מחפשים מטפל מתאים שיוכל לעזור לכם אך יש לכם עדיין כמה שאלות וחששות? אם כך, אפשר להבין ללבכם. ראשית, כדאי לדעת שכל מטפל יוכל לתת לכם כלים קצת שונים במהלך תהליך הטיפול ושנית, כמובן שלא מדובר על טיפול של יום-יומיים. לרוב, כדי לקבל וכדי להפנים את הכלים שטיפול זוגי מציע, צריך להתמיד בתהליך ומדובר על כמה חודשים טובים של טיפול. עם זאת, אתם תראו כיצד, אחרי שתתרגלו לעניין הזה, תתלהבו מאוד מהחוויה. לדבר עם אדם זר על הזוגיות שלכם ועל הקשיים זה לא משהו שבא באופן טבעי לכל אחד, אך יש בכך משהו שמאוד מקל. מישהו מקשיב לכם מבחוץ, שומע את מה ששניכם כבר לא מסוגלים לשמוע ונותן לכם כלים שבעזרתם תוכלו לתקשר טוב יותר ולצאת מהמשבר, אז למה להתלבט? התחילו עוד היום טיפול זוגי ותראו שתצאו מכך מרוצים.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות