האם ייעוץ זוגי זו אופציה שכדאי לכם לקחת בחשבון?

האם כשהייתם צעירים אחד מהדברים שהיו הכי חשובים בעיניכם היה למצוא זוגיות? מצאתם אהבה, זוגיות והתחתנתם? אולי גם הרחבתם את המשפחה עם השנים וסביר להניח שהיו לכם לא מעט רגעים יפים ביחד.
עם זאת, ככל שהזמן עובר ישנם גם משברים שצריך להתמודד איתם והמשברים יכולים להגיע בכל צורה וגוון. יש זוגות שאצלם המשברים קשורים לאזור המגורים, למצבים בריאותיים שונים או לסיטואציה כלכלית לא פשוטה.

ייעוץ זוגי לזוגות עם קשיים

לעומת זאת, יש גם לא מעט זוגות שאצלם הקושי נובע מתוך שינוי התנהגותי או פער ערכי כמו לדוגמה בגידה וחוסר נאמנות, אך מה שמשותף כמעט לכל זוג, זה שמשברים הם חלק מהחיים. זה נשמע לכם מוכר? אתם כבר לא מצליחים לתקשר כמו שצריך בחודשים האחרונים? התחלתם כבר לחשוב על פרידה ועל ״פירוק החבילה״? אם כך, רגעי לפני זה כדאי שתיקחו בחשבון את האפשרות של ייעוץ זוגי, כי אם זה עזר לאחרים, בהחלט יכול להיות שזה יעזור גם לכם.

מה עושים במהלך ייעוץ זוגי?

אם מעולם לא יצא לכם לקחת חלק בייעוץ זוגי, ברור מדוע אתם תוהים במה דברים אמורים, מה קורה במהלך הייעוץ ועד כמה תהליך כזה יכול להיות יעיל. בתור התחלה, חשוב מאד להפנים שייעוץ זוגי זה לא משהו שנגמר אחרי פגישה אחת אלא שמדובר בתהליך. התהליך, עתיד להימשך מספר חודשים בהם מלווה אתכם היועץ המקצועי, מקשיב לכם, שואל, נותן משימות וכלים וביחד אתם מגשימים את המטרות שהצבתם לעצמכם- מתגברים על הקשיים ובתקווה- חיים בבית שאתם רוצים לחיות בו. 

אולי זה עם הפרטנר הנוכחי שלכם בגרסה הטובה ביותר של שניכם ואולי זה דרך קבלת החלטה אחרת שנכונה לכם כמו גירושים, בכל מקרה- זה תהליך שהחיים אחריו נראים אחרת. לכן, אם נדמה לכם שאתם זקוקים לעזרה ואם כבר ניסיתם הכול, עכשיו זה הרגע הנכון לפנות לייעוץ זוגי ולראות האם גם עבורכם זה יכול להיות פתרון מוצלח.ייעוץ זוגי ואימון לזוגיות

מיהו יועץ זוגיות ותהליך בחירת הייעוץ הזוגי?

האמת היא, שכאשר מדברים על ייעוץ זוגי מדברים על תהליך שאפשר לעבור אצל לא מעט אנשי מקצוע שונים. זה בהחלט נכון לומר שיש קשר ישיר בין היועץ הזוגי שאליו תפנו ובין הצלחת התהליך, מה שמסביר מדוע כדאי לבדוק בשבע עיניים אל מי אתם פונים. האם באמת נדמה לכם שעם כל יועץ זוגי יכולה להיות לכם כימיה טובה והבנה? ההוכחות בשטח מראות שזה לא תמיד המצב. 

לכן, נשאלת השאלה, איך בכל זאת נוכל לבחור את היועץ זוגיות הכי טוב שיש? איש מאתנו לא היה רוצה להרגיש שהוא מבזבז את הזמן היקר שלו או את כספו על יועצים שאינם מספיק מוצלחים. לכן אנחנו יכולים להבין את הדילמה שלכם בנושא וכדאי שתעצרו לרגע, תבדקו ותראו מי הוא היועץ הנכון עבורכם. 

כדי לבחור עם מי תרצו לעבור דרך מיוחדת כמו ייעוץ זוגי הדבר הראשון שצריך לבדוק זה מה הניסיון של האדם שאליו אתם פונים. כלומר, האם מדובר במישהו שייעץ עד היום רק לשניים-שלושה זוגות? או שאולי מדובר ביועץ שעוסק בתחום הזה כבר מספר שנים? בכל תחום שבו תרצו לקבל שירות יש משמעות לניסיון וגם כאן הייתם רוצים להרגיש ולהבין שאתם בידיים טובות ושיש לכם על מי לסמוך כדי להתמסר לעבודה החשובה על החיים שלכם.

ייעוץ זוגי זה תהליך שדורש כימיה בין כל המשתתפים בו

עוד נקודה שצריך לקחת בחשבון כשמחפשים את האדם הנכון לייעוץ זוגי, זו שאלת הכימיה, וזה לא כל כך פשוט כפי שזה נראה. אומנם זה נכון שאתם לא צריכים להפוך להיות החברים הכי טובים של היועץ שלכם, אך שניכם חייבים להרגיש אתו מספיק בנוח בשלב מסוים. משמעות הדברים היא שאפילו אם רק אחד מבני הזוג לא מרגיש מספיק טוב או בנוח בחלוף מספר פגישות, הרי שזו עילה מספיק טובה לחפש יועץ אחר. 

אם תמצאו איש מקצוע שמולו שניכם תוכלו להרגיש נינוחים, יש סיכוי גדול יותר שהתוצאה הסופית תהיה טובה ושגם תיהנו מהתהליך עצמו.
חשוב להבין שבדרך כלל צד אחד הוא זה שמושך לכיוון הייעוץ והצד השני פחות פתוח לכך. במקרים כאלה חשוב להבהיר לצד שמסרב, כי שיתוף הפעולה שלו חשוב ושגם אם הוא לא רואה את הערך, יש משמעות להירתמות שלו, גם אם זה רק 'בשבילכם' בתור התחלה. יש לציין כי ייעוץ זוגי הוא תהליך שגם אחד מבני הזוג יכול לעבור לבד בהצלחה מרובה ושבכל מקרה בתהליך טוב באמת, שני הצדדים יתגייסו בשלב כזה או אחר כדי לבנות יחד זוגיות שמחה ובריאה.

ייעוץ זוגי כדאי לעשות אצל אדם מוכר ובעל מוניטין

יש לכם עדיין התלבטות לאיזה יועץ לפנות? אתם רוצים להבטיח שזו תהיה הצלחה כמה שיותר גדולה אך אתם לא בטוחים אל מי כדאי לכם להתקשר? אם כך, עכשיו זה הזמן לבדוק גם מה אומרים אחרים. הבעיה היא שלרוב לא יהיה לנו נוח לשאול את החברים הכי טובים האם הם ניסו בעצמם כבר תהליך כמו ייעוץ זוגי, מה שאומר שלא יהיה לנו קל למצוא המלצות אודות יועץ כזה או אחר. 

זה נשמע לכם מוכר? הייתם מעדיפים לשמור בסוד את הנושא של הייעוץ הזוגי שבו אתם מעוניינים? אם כך, כדאי שתדעו שגם בנקודה הזאת אתם לא באמת לבד. אתם יכולים לבדוק אונליין ובצורה כזאת למצוא לא מעט המלצות על יועצים שונים. האמת היא, שההמלצות באינטרנט כמעט תמיד מאוד אמינות וזה אומר שלא משנה דרך איזה אתר תקראו המלצות אודות יועצים שונים, כי בכל מקרה תוכלו להסתמך עליהן. 

שווה להשקיע בנקודה הזאת מחשבה ולבדוק לא רק מה כותבים זוגות אחרים על היועץ, אלא גם לברר פרטים טכניים ולוגיסטיים שונים. לדוגמא: איפה נמצאת הקליניקה? מה הן שעות הפעילות שלה? והאם היועץ שאליו חשבתם לפנות באמת פנוי וגם מסוגל לטפל בכם? כדאי לעשות חיפוש קצר אונליין , לבדוק בין השאר גם מה ההשכלה של היועץ וליצור קשר כדי להבין יותר. בסופו של דבר רק שתשבו פנים מול פנים (ולפעמים גם רק אחרי כמה פעמים)- תדעו אם עשיתם את הבחירה הנכונה.

האם ייעוץ זוגי עולה הרבה?

אם אחד התירוצים ששכנעו אתכם עד היום לוותר על ייעוץ זוגי היה המחיר הגבוה של התהליך הזה? חישוב מהיר יביא אתכם למסקנה שזו אם כבר האופציה שתחסוך לכם: בזמן שאתם מכלים על מריבות במקום על אהבה, באנרגיות שליליות שהופכות במוקדם או במאוחר לבעיות רפואיות לא עלינו וכן, גם בכסף.

אנשים יוצאים לחופשות יוקרתיות, קונים מתנות ומוצרים בהמון כסף כדי למלא את החלל ואפילו מביאים ילד נוסף לעולם כדי להציל את הזוגיות. כל זאת עוד בטרם חישבנו את המחיר הנפשי וגם הכלכלי של גירושים שיכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים. הגיע הזמן להבין- נגמרו התירוצים, כי הזוגיות שלכם זקוקה לתשומת לב.

זה בסדר שאתם מתמודדים עם משברים שונים ובהחלט יכול להיות שהשנים הביאו איתן לא מעט אתגרים לקשר שלכם. עם זאת, אין סיבה אמתית לוותר, כי בהחלט יכול להיות שבעזרת ייעוץ זוגי הכול ייראה אחרת.

לכן, ממש כפי שאתם לא מוותרים על פעילות גופנית, לק ג'ל, ארוחות משפחתיות או על נקיון הבית, אין סיבה שתאפשרו לעצמכם לוותר על מה שיכול להציל את הזוגיות שלכם. בנוסף, כאשר אתם מחפשים לכם יועץ זוגי רציני ומקצועי אתם יכולים להרגיש גם לגמרי בנוח לשאול אותו כמה עולה התהליך כולו והאם הוא גובה מחירים גבוהים יותר לעומת יועצים אחרים.

חשוב להבין כי תהליך ממוקד שהיועץ יודע העריך את אורכו, יעלה פחות מתהליך שימשך שנים, גם עם מחיר הפגישה בו גבוה יותר. לבסוף חשוב שתבצעו את הבדיקות שלכם עד לקלת ההחלטה ושתחזיקו בראש שכמו ברוב התחומים האחרים- זול יותר זה לפעמים יקר יותר ושאם תפנו אל יועץ מנוסה ובעל מוניטין, המחירים אצלו יהיו שונים לעומת יועץ שנמצא רק בתחילת הדרך המקצועית שלו בתחום הזה, אך לפחות תוכלו להיות בטוחים שזו התחנה האחרונה.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות