חוסר תקשורת בזוגיות

חוסר תקשורת בזוגיות או תקשורת לקויה?

עוד לפני שננסה להבין מה אפשר לעשות עם בעיות של חוסר תקשורת בזוגיות, כדאי שנבדיל בין מצב של חוסר תקשורת ובין תקשורת לקויה. כאשר מדברים על חוסר תקשורת בזוגיות מדברים על מצב שבו בני הזוג פשוט לא מדברים, וזה קורה לרוב אחרי ניסיונות שלא עלו יפה. ברגע שבו צד אחד מתחיל לחשוב שהצד השני לא מקשיב לו או לא מבין אותו, בשלב כלשהו תגיע ההבנה שאין בכלל טעם לדבר. לעומת זאת, תקשורת לקויה הינו מצב שבו שני בני הזוג כן מדברים, אך הם פשוט לא מצליחים להתקשר באופן יעיל, מכבד או נעים, באופן כללי או סביב נושאים טעונים. במצבים כאלה כל אחד מהצדדים מרגיש בדרך כלל שהצד השני לא מבין אותו או לא מקשיב לו, מה שמוביל לא פעם לכעסים ולתחושה גדולה של תסכול.

מה באמת כדאי לעשות במצב של חוסר תקשורת בזוגיות?

גם אם בעבר הייתם זוג שמדבר הרבה וגם אם תמיד התקשורת המילולית ביניכם לקתה בחסר אך היו בקשר נקודות אור אחרות שהיום הן פשוט לא מספיקות, ברור מדוע אתם תוהים מה אפשר לעשות בנידון. רגע לפני שאתם מתייאשים ושנייה לפני שאתם מוכנים להשלים עם מצב שבו אתם לא מדברים עם בן הזוג, כדאי שתפנו לייעוץ זוגי. חוסר תקשורת בזוגיות הינה קושי עצום פני עצמו. יתר על כן, כאשר מתמודדים עם אתגר או משבר בזוגיות, כאשר אין בסיס של תקשורת טובה בזוגיות הכל יכול להתנפץ. למעשה תקשורת טובה היא המפתח לצליחת החיים המשותפים כזוג, היא הבסיס וכל השאר נבנה עליה, כך שבמידה והיא אינה איתנה או לא קיימת, הכל עלול להתפרק אל מול הסערה הראשונה. במצב של חוסר תקשורת בזוגיות, אל מול אתגר ספציפי או בטרם צץ אתגר כזה, חשוב להבין שייעוץ זוגי הוא הכתובת. תוכלו להיעזר במומחים ולראות מה ניתן לעשות בנידון. חוסר התקשורת זה לא משהו שצריך להשלים אתו כי עם הזמן המצב צפוי רק להחמיר. כמובן שכשמדברים על ייעוץ זוגי להבניה של תשתית תקשורתית חדשה מדובר בתהליך וזה לא משהו שקורה ברגע אחד. עם זאת, זה לא חייב להיות תהליך ארוך מאד או מורכב מאד ואתם יכולים בתוך זמן קצר להסתכל לאחור על חייכם ולהתפעל מהדרך שעברתם.

האם ייעוץ זוגי עוזר במצבים של חוסר תקשורת בזוגיות?

התשובה היא בהחלט כן, במיוחד אם אתם פונים אל יועץ זוגי שהוא מומחה. יועץ זוגי יכול הרבה פעמים לעזור גם במצבים קיצוניים של חוסר תקשורת בזוגיות, כך שאפילו אם הגעתם למצב שבו אתם פשוט לא מסוגלים לנהל שיחה ללא הסלמה, יתכן מאד שעדיין קיים גם עבורכם פתרון. מה שכן, חשוב לבדוק שאתם פונים אל היועץ המתאים לכם ביותר ולא תמיד היועץ הזוגי הכי מפורסם הוא הבחירה הנכונה. כלומר, חשוב להיפגש עם היועץ הפוטנציאלי ולראות איך הוא גורם לשניכם להרגיש.

האם אתם יכולים להיפתח אליו ולדבר אתו, בין היתר, על דברים לא נעימים? לא תמיד התשובה היא חיובית ולא תמיד היא מגיעה מיד כבר בפגישה הראשונה שכן מדובר באדם זר ובסיטואציה חדשה לחלוטין. אך אם תבואו פתוחים, במטרה להיחשף, להתמסר לתהליך ולעבוד עם הכלים שהיועץ מציע- אתם תראו שזה שווה את ההשקעה. מבחינה כלכלית אומנם זה נכון שתמיד תשלמו על שירותי הייעוץ, אך אם בסופו של התהליך תצליחו לבנות לעצמכם שפה משותפת, אין ספק שזה תמיד כדאי. חוסר תקשורת בזוגיות זה משהו שאפשר לתקן ולשפר, אז למה שלא תתחילו לעבוד על הנושא הזה כבר ברגעים אלו ממש?

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות