ייעוץ מיני

תוכן עניינים

כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ מיני ולא העזתם לשאול

מיניות נתפסת כנושא שלא נדרשים בו ייעוץ או עזרה מקצועית או שאפילו מביך לפנות לתהליך כזה. אחת הסיבות לכך שהדבר מביך אנשים רבים שמתמודדים עם בעיות או פערים כאלו ואחרים במיניות, ברובד האישי או הזוגי, היא שמדובר בנושא אינטימי ואישי ושאנשים לא משתפים אחרים בנוגע לתהליכי ייעוץ מיני שהם עוברים. למעשה בדרך כלל לוקח זמן רב עד שאדם מודה בבעיה המינית שלו בפני עצמו או בפני בן הזוג ומכאן ועד לפנייה לייעוץ מיני מקצועי, עוברות בדרך כלל כמה שנים טובות. שנים של תסכול, של אי מימוש שלם של היכולת להתענג, שנים שרק מרחיקות את הגוף עוד ועוד ממיניות בריאה- ולשווא. 

תהליך של ייעוץ מיני עשוי להיות סופר ממוקד, יעיל ואפקטיבי, להקנות ידע וכלים ולהוביל איש, אישה או זוג מתוסכלים מינית, אל עבר מיניות מתפקדת, בריאה ומענגת בתוך זמן קצר. מכאן שאם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה, בהחלט יכול להיות שייעוץ מיני זה מה שיעשה עבורכם את ההבדל, אז למה לחשוב פעמיים?

למי מתאים ייעוץ מיני?

לפני הכול כדאי לדעת שהתשובה היא: לכולם. כלומר, ייעוץ מיני מתאים לגברים ולנשים כאחד, הוא מתאים לאנשים צעירים ולאנשים מבוגרים יותר. מיניות היא חלק בלתי נפרד מהטבע של רובנו. היא מעסיקה אותנו ויש לה השפעה ניכרת על האושר שלנו, הבריאות שלנו, הזוגיות ואף הדימוי העצמי.  

לכן, בין אם אתם נמצאים בזוגיות ארוכת שנים ויחסי המין שלכם אינם כפי שהיו בעבר ובין שאתם בקשר צעיר יותר שאינו מספק, בין אם אתם נמצאים עכשיו בחיפוש אחר זוגיות חדשה ומרגישים שמיעוט הניסיון המיני שלכם מפריע לכם ובין אם אתם מתמודדים עם בעיית תפקוד כזו או אחרת שמפריעה לכם לממש את מיניותכם בצורה מספקת- ייעוץ מיני זה לא מסוג אותם הדברים שכדאי לוותר עליהם. יתרה מכך, אפילו אם אתם בטוחים שאין לכם מה ללמוד בנושא ואפילו אם נדמה לכם שאיש לא יוכל לייעץ לכם או לעזור לכם, בהחלט יתכן שתגלו שלא כך הדברים.

ממי כדאי לקבל שירותי ייעוץ מיני?

זו אחת מהשאלות הטובות והחשובות ביותר, כי אם יש משהו בטוח, זה שבישראל יש לא מעט אנשי מקצוע שעוסקים בייעוץ מיני. כיוון שמדובר בעניין שנוגע לכל אחד מאתנו, זה טבעי שגם יהיו הרבה מומחים שישמחו לייעץ לכם ולעזור לכם בנושא. עם זאת, מכיוון שמדובר בעניין אינטימי ורגיש, זה ברור גם שלא עם כל יועץ תוכלו להרגיש בנוח. כדי לבחור את היועץ המתאים לכם אתם צריכים לבחון את הדברים בעיניים שלכם, להיפגש עם היועץ פנים מול פנים ולהתרשם מההקשבה שלו, מההבנה שלו את המצב ומהכלים שהוא מציע בהמשך. 

אי אפשר לדבר על מין ועל ההשלכות שלו על חיינו עם אנשים שאנחנו לא סומכים עליהם או לא מרגישים איתם מספיק בנוח ואמנם זה לא יהיה נוח בהתחלה לפתוח את הדברים- לא משנה מול מי, אבל זה הצעד הראשון ומהמשמעותי על מנת להיות במקום אחר. 

עוד חשוב להבין, שכמו רפאים, גם יועצים מיניים- זו היא עבודתם, הם רגילים לשיח מיני וכבר שמעו ככל הנראה על בעיות דומות לשלכם. לכן הדרך הנכונה ביותר להתחיל היא פשוט לקפוץ למים- להגיע לבד או כזוג, לפתוח את הדברים ולבדוק איך זה מרגיש. זכרו שמהמקום בו אתם נמצאים- אפשר רק להתקדם. 

האם אפשר לקבל המלצות על ייעוץ מיני שתעברו עם יועץ כזה או אחר?

למרות שחלק מאתנו מרגישים מאוד בנוח לדבר כמעט על כל דבר עם החברים הכי טובים, בסוף אנחנו רואים שעל מין ובעיקר על בעיות במין, לא כולנו מדברים כל כך בחופשיות. זה מה שמוביל לשאלה האם נוכל בכלל לקבל המלצות על יועצים מיניים או לא, כי הרי לא נשב בבית קפה ונבקש המלצה על איש מקצוע כזה מחברים. זה נשמע לכם מוכר? אתם מעט מבולבלים? אם כך, כדאי לדעת שדווקא בנושא הזה רשת האינטרנט יכולה לעזור לכם. 

כלומר, אם תעשו חיפוש אונליין תוכלו למצוא המלצות על הרבה מאוד יועצים שונים ואותן המלצות בהחלט אמינות. הן נכתבו על ידי אנשים כמוכם שפשוט כבר עברו חוויה של ייעוץ מיני במקום כזה או אחר. אותן המלצות כוללות לא פעם אינספור פרטים אודות היועצים, מה שיעזור לכם לבחור את האדם הנכון ביותר עבורכם מבלי שתצטרכו לחשוף את עצמכם ולדבר על כך עם מכרים, קרובי משפחה או חברים.

מה כולל ייעוץ מיני?

כעת אתם מוטרדים מהשאלה מה בכלל כולל הייעוץ המיני? לא רוצים להתחיל תהליך שלא תדעו איך הוא יסתיים והאם אתם יכולים להיות מחויבים לו? אם כך, אנחנו יכולים להבין ללבכם גם בנקודה הזאת. ראשית, כדאי לדעת שתהליך של ייעוץ מיני יכול להיות מעט שונה אצל יועצים שונים. כלומר, לכל יועץ יש את השיטות שלו ואת השלבים שבהם הוא עובד, ולכן בכל מקום שאליו תפנו צפויה לכם חוויה קצת שונה. מה שכן משותף לכל התהליכים הללו, זה הצורך להיות פתוחים ולהתמיד. 

זה אומר שאתם צריכים לדבר, להקשיב ולהיות מוכנים לגעת גם בנקודות הכי רגישות בחייכם. מצד שני, אתם יכולים להיות סבורים ובטוחים שאם תעשו זאת בצורה רצינית, כנראה שחיי המין שלכם ישתנו מאוד לטובה. לחיות במערכת יחסים שבה המין לא טוב, לא מספק או לא קיים, זה לא נעים וזה לא בריא. לכן, אם על ידי תהליך של ייעוץ מיני אתם יכולים לשפר את הדברים, 

למה לחשוב פעמיים? כולנו יודעים שיחסי המין יכולים להשפיע על חיי היומיום שלנו ועל איך שאנחנו רואים את החיים. לכן רצוי להשקיע בכך ולא כדאי לוותר, כי למרות שכולנו יכולים לחיות גם ללא מין אם אנחנו מזניחים אותו ליותר מידי זמן, זו אחת ההנאות הגדולות של החיים וחבל לוותר עליה או לחוות אותה באופן שאינו מספק. 

האם ייעוץ מיני מתאים גם למי שנפגע מינית בעבר?

במציאות העגומה בה אנו חיים, תופעה שבה אחד משני בני הזוג נפגע בעבר מינית והוא מביא אתו את הפגיעה הזאת למערכת היחסים הנוכחית היא משהו שקורה. אנחנו חיים בעולם כזה שבו כמעט תמיד הנשים הן הנפגעות, בעיקר מבחינה מינית, ונשאלת השאלה האם ייעוץ מיני יכול לעזור גם במצבים כאלה. כדאי שתדעו: התשובה היא חד משמעית כן. 

במילים אחרות: גם אם נפגעתם בעבר מבחינה מינית זה לא אומר שאתם לא יכולים יותר ליהנות ממין בחייכם. ההפך הוא הנכון, רק שצריך לטפל בדברים. ממש כפי שלא הייתם מזניחים כל פגיעה אחרת או מחלה, כך גם לא כדאי להזניח את הטיפול בתחום המיני אחרי פגיעה שכזו.

האם ייעוץ מיני זה תהליך שעולה הרבה?

לבסוף, מה שעדיין מטריד אתכם זו השאלה האם תשלמו הרבה על ייעוץ מיני? נראה כי עדיף לחשוב לצד זאת על המחיר שאתם משלמים של חיים לא מספקים או לא ממושמשים מינית. על הפגיעה בדימוי העצמי, בזוגיות ובבריאות. לאחר שמביאים את אלו בחשבון, ניתן לדבר על כסף ובעצם להסביר כי המחיר של הייעוץ המיני קשור לשאלה לאיזה יועץ אתם פונים כמו ייעוץ זוגי ושנית, זה גם תלוי בשאלה כמה זמן יימשך התהליך שתיקחו בו חלק. 

האם אתם מתחילים היום ייעוץ שיימשך חודשים ארוכים או שנים? או שאולי במקרה שלכם אתם זקוקים בסך הכול לייעוץ נקודתי שיעזור לכם לעשות סדר בדברים, לקבל כלים ולשפר את חייכם מקצה לקצה בזמן קצר? למרות שלא מדובר על חוויה שהיא תמיד רק נעימה ופשוטה, עדיין אנחנו רואים שהייעוץ הזה יכול לחולל ניסים. לכן, גם אם לעיתים תידרשו לשלם מחירים לא נמוכים פר מפגש, זה בכל זאת לא משהו שכדאי לכם לוותר עליו. 

הייעוץ הזה, אם הוא יינתן לכם על ידי איש מקצוע רציני ומנוסה, יוכל לעזור לכם בצורה משמעותית ביותר ובהחלט יכול להיות שזה גם שיציל את הזוגיות שלכם. לכן לא כדאי לוותר על כך כי גם אתם יכולים ליהנות מיחסי מין מספקים ומהנים במיוחד אם רק תאזרו את האומץ ותקפצו למים. זה לא מביך לעבור תהליך של ייעוץ מיני, זה מביך להזניח את המיניות.  

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות