בחירת בן זוג

בחירת בן זוג – האם זה משהו שצריך ללמוד?

לכאורה, כל אישה יודעת מה היא מחפשת וכל גבר יודע מה הוא אוהב. עם זאת, בפועל אנחנו מגלים שזה לא כל כך פשוט, כי עובדה היא שהנושא של בחירת בן זוג מעסיק רבים מאתנו. יש אנשים שמצאו את בן הזוג שלהם לחיים כבר בגיל 16 ומאז הם לא שינו דבר, אך מצד שני, יש גם אנשים שבכל כמה חודשים מוצאים את עצמם יוצאים עם מישהו אחר. בחירת בן זוג זו בחירה משמעותית לחיים ולא לכולם יש את הכלים לעשות אותה, מה עלול להוביל לתסכול וריבוי אכזבות. 

זה נשמע לך מוכר? את כבר מתחילה להיות מיואשת? אם כך, בהחלט יכול להיות שעכשיו זה הזמן לעשות משהו בנידון. החדשות הטובות הן שממש כפי שאת יכולה ללמוד כל דבר אחר בחיים, גם בחירת בן זוג זה משהו שאפשר ללמוד אותו ולהשתפר בו.

בחירת בן זוג – איך עושים את זה בפועל?

כולנו מכירים דפוסים של של בחירת בן זוג לא מתאים. חלק אוהבות רק את אלו שלא שמים עליהם ולא מצליחות להתחבר למי שהיחס שלו מכבד. חלק מאמינות שמה שהן מקבלות- זה מה שיש ובזה עליהן להסתפק, חלק אוהבות לקחת על עצמן 'פרוייקטים' ולהאמין שהן יוכלו לשנות אותו. בפועל כל דפוס של בחירה רומנטית לא משרתת, מתייחס לבחירה שמנוקת מהצרכים הזוגיים הבסיסיים- את לא באמת יודעת מה את צריכה כדי לייצר זוגיות מאושרת. אם גם את מזהה עם כל התיאורים הללו, כדאי שתחשבי מה חיפשת עד היום בבני הזוג שלך ובעיקר – מה את מחפשת היום? האם כשאת חושבת על בחירת בן זוג את עושה את זה מתוך הלחץ והפחד להישאר לבד? או שאת פשוט רוצה למצוא לך גבר אהוב ובן זוג תומך? כאשר מדברים על בחירת בן זוג יש טעם לחשוב מה חסר לך, למה את מצפה ומה באמת היית רוצה לקבל ממערכת היחסים הבאה שלך. אם הדברים יהיו לך ברורים את יכולה להיות בטוחה שעם הזמן תעשי פחות ופחות טעויות.

האם טיפול יעזור לך להתמודד עם משימה כמו בחירת בן זוג?

את מכירה את הטעויות שאת עושה בבחירות שלך ואת עוגמת הנפש הן מביאות לחייך. אם כך, כדאי שתדעי שכאשר את חושבת על בחירת בן זוג, את לא באמת חייבת לעשות את זה לבד ולהרבה אנשים אין את הכלים המתאימים כדי לעשות את זה לבד. בחירת בן זוג הא משימה לא פשוטה שאין להקל בה ראש ולכן אם התוצאות מצביעות על קושי בהקשר הזה, רצוי למהר ולפנות לאיש מקצוע. בפועל זה אומר שאם תדברי עם מטפל מקצועי שעוסק בזוגיות, בהחלט יכול להיות שהוא יעזור לך. הרבה פעמים כל מה שצריך לעשות למענך המטפל הוא לעזור לך להבין מה את מחפשת בעצם וגם איך תוכלי לזהות את זה בשלבים ראשוניים ומכאן לבחור נכון.

עם זאת, ולמרות שלכאורה מדובר על עניין פשוט, את יכולה להיות בטוחה שתהליך כזה יהיה יעיל. לפעמים כבר מעצם העובדה שמדברים על הדברים ואומרים אותם בקול רם הכול מתחיל להשתנות.

לכן, בין אם בני הזוג הקודמים שהיו לך פגעו בך ובין אם הם פשוט לא עשו אותך מאושרת, למה שלא תעשי משהו בנידון? בחירת בן זוג זה מסע מעניין ואין ספק שאם תסכימי לקבל עזרה ממטפל מקצועי, זה יהפוך להיות הרבה יותר מהנה ונעים. בסופו של דבר, כאשר גם את תמצאי את הזוגיות שעליה חלמת כל כך הרבה שנים, את תראי שתהיי מאושרת ולא תצטערי על שהשקעת מחשבה וזמן בנושא החשוב הזה.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות