אני עדיין אוהב אותה, מה לעשות?

קשה לך לקבל שנגמרה האהבה? עדיין אוהב אותה ורוצה לדעת מה לעשות? הגישה שגורסת כי אהבה יכולה להתגבר על כל מכשול מלווה אותנו משחר ילדותנו. כאשר התרבות שלנו רוויה בסיפורי אגדות כמו היפה והחיה, סרטי קומדיה רומנטיים כמו 10 הדברים שאני הכי שונאת אצלך או נוטינינג היל ואף קלאסיקות ספרות קנוניות כגון גאווה ודעה קדומה הרעיון כי לעיתים פשוט מוטב לשחרר את האדם שאתה אוהב מרגיש בלתי נתפס. מתי אפוא כדאי להמשיך הלאה ולחפש מושא אהבה חדש ומה כדאי לעשות במידה והאהבה לבן או בת הזוג הקודמים פשוט לא מרפה.

5 סימנים לכך כי מוטב לשחרר ולחפש מושא אהבה חדש

לאחר סיום מערכת יחסים אינטנסיבית ומשמעותית, קורה לא פעם שהגעגועים מציפים אותנו וגורמים לנו לעשות צעדים כדי לחזור לבן או בת הזוג לשעבר. אך בטרם תעשו צעד שכזה חשוב מאוד שתבחנו לעומק את עצמכם ואת מערכת היחסים שהייתה לכם, כדי למנוע כאבי לב מיותרים. מצבים בהם כדאי להימנע מליצור קשר עם בן או בת הזוג הקודמים כוללים מקרים בהם:

1.מערכת היחסים שניהלתם הייתה לא בריאה – מערכת יחסים לא מאוזנת בהם הצרכים והרצונות של אחד הצדדים נפגע היא לא בריאה ומומלץ להימנע ממנה שכן מעבר לנזק שהיא תגרום לשני הצדדים היא לא תחזיק מעמד לאורך זמן ותסתיים במוקדם או במאוחר.
2.בן או בת הזוג יזמו את הפרידה לאחר מחשבה – גם אם מרגיש לכם שבן או בת הזוג שהיו לכם טעו בהחלטתם חשוב מאוד שתכבדו את הרצון שלהם ואל תטעו לחשוב שאתם יודעים טוב יותר מהם. אם הבהרתם את עמדתכם שאתם מעוניינים בקשר בעת הפרידה, ההחלטה נמצאת כעת במגרש שלהם וחשוב מאוד כי תכבדו את האוטונומיה של האקס שלכם ותימנעו מלהפעיל לחצים מיותרים.
3.אתם מתגעגעים לזוגיות ולא לבן או בת הזוג עצמם – לעיתים, לאחר שמערכת היחסים הסתיימה תמצאו את עצמכם עורגים לקשר שבזמן אמת לא נהניתם ממנו והשתוקקתם לסיים אותו. לפני שתרימו את הטלפון שאלו את עצמכם האם אני יוצר או יוצרת קשר כי אותו אדם באמת חסר לי או שאולי מתוך רצון ליצור תיקון קל ומהיר לתחושות קשות של בדידות או ריקנות?
4.חילוקי דעות שלא ניתנים לגישור – אם בן או בת הזוג הקודמים שלכם ניהלו אורך חיים שונה מאוד משלכם או היו בעלי רצונות שסתרו את הרצונות שלכם, סביר להניח כי יהיה זה אתגר לא פשוט ולעיתים לא אפשרי להמשיך ולנהל איתם קשר. כך במקרים בהם האקס רוצה לגור במדינה אחרת, מחזיק בעמדה שונה מכם לגבי הרצון להביא ילדים לעולם או מנהל אורח חיים דתי או חילוני בניגוד אליכם.
5.בן או בת הזוג נמצאים בתוך מערכת יחסים חדשה – אם האקס שלכם המשיך הלאה והתחיל קשר חדש, מוטב כי תימנעו מלהכניס את עצמכם ביניהם.

מתי בכל זאת כדאי ליצור קשר עם בן או בת הזוג הקודמים וכיצד לעשות זאת

אם מערכת היחסים שלכם עם בן או בת הזוג הקודמת הייתה בריאה והטיבה עם שני הצדדים והסיבות שהביאו לסיום הקשר השתנו ניתן לשקול ליצור קשר עם בן או בת הזוג ולבחון את חידוש הקשר. במקרה כזה מוטב להימנע ממחוות רומנטיות גרנדיוזיות ולהסתפק בשיחה כנה ואמיתית הכוללת תיאום ציפיות לגבי הרצונות של שניכם.

פרידות הם עניין לא פשוט והכמיהה לאהבה עלולה להוביל רבים מאיתנו לקבל החלטות שגויות. לכן אם אתם נמצאים במצב רגיש ומבולבל לאחר פרידה מקשר משמעותי שהיה לכם חשוב מאוד שתשקלו היטב כל רצון לחדש את הקשר שמתעורר בכם בטרם תפעלו. אם בכל זאת החלטתם לפעול, עשו זאת בצורה שקולה ובוגרת וזכרו כי עם כל הקושי מוטב לא להתעקש על קשר שלא מתאים לכם.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות