ייעוץ זוגי דתי

מה ההבדל בין ייעוץ זוגי דתי ובין ייעוץ זוגי חילוני?

אם חשבתם לרגע שייעוץ זוגי שמתאים לזוג דתי זהה לייעוץ זוגי שמתאים לזוג חילוני, כדאי שתדעו שזה לא תמיד כך. ראשית, עובדה היא שלרוב זוגות דתיים מרגישים בנוח לדבר עם מטפל דתי, או לפחות כזה שמבין בסוגיות של דת, שכן יש להם תחושה שהוא יכול להבין טוב יותר את הסוגיות שמטרידות אותם. שנית, בתהליך של ייעוץ זוגי דתי יתכן שתהיה יותר התייחסות לאלמנטים חשובים בזוגיות הקשורים בדת ולכן טבעי שגם הייעוץ עצמו יתנהל בצורה מעט שונה. מה שכן משותף לשתי האפשרויות הללו, היא שתמיד הזוג עצמו נמצא במרכב העניינים. זה אומר שבני הזוג מגיעים לקליניקה של היועץ או של המטפל ומדברים אתו על כל הדברים, גם אם מדובר על עניינים אינטימיים יותר. לא מדובר על סיטואציה פשוטה וצריך להתרגל לעניין, אך אתם יכולים להיות בטוחים שאם תתמסרו לתהליך, זה יעזור לכם להתמודד גם עם משברים מורכבים. 

איך לבחור אצל מי תרצו לעבור תהליך כמו ייעוץ זוגי דתי? 

סביר להניח שכמו הרבה זוגות דתיים אחרים, גם אתם לא תרגישו לגמרי בנוח לדבר על כך שאתם רוצים לפנות לייעוץ זוגי. משמעות הדברים היא שלא תפנו אל השכנים או אל החברים הכי טובים שלכם כדי לקבל מהם המלצות על יועצים שונים. זה נשמע לכם מוכר ולכן אין לכם מושג מאיפה מתחילים ואיפה עוברים תהליך כמו ייעוץ זוגי דתי? אם כך, כדאי שתדעו: אונליין מחכה לכם הפתרון. היום אתם יכולים לקרוא אינספור חוות דעת והמלצות אודות יועצים זוגיים שונים, אז למה לא לעשות זאת? בנוסף, כדי לעבור תהליך כמו ייעוץ זוגי דתי כדאי יהיה להחליט מראש האם חשוב לכם שהיועץ שלכם יהיה דתי או לא. זה בהחלט נכון, כמעט תמיד, שאם גם היועץ עצמו דתי, החיבור ביניכם יוכל להיות קצת יותר טבעי. מדובר על עולמות זהים עם קווים מקבילים ולכן טבעי שרוב הזוגות הדתיים בוחרים מטפל שמגיע מרקע דומה. עם זאת, זוגות דתיים שבחרו ביועץ או יועצת מקצועיים עם המלצות טובות, שאלו אותם אם יש להם ניסיון עם זוגות דתיים ועם עולם הזוגיות הדתי ולבסוף בחרו לעבוד איתם- מספרים שאין הבדל. יועץ שהוא מעל הכל אנושי ומבין בני אדם, יוכל לעזור לכל זוג מכל מגזר, גם אם הוא לא מגיע מאותו עולם בדיוק.  

האם ייעוץ זוגי דתי הינו תהליך מאוד יקר? 

זה לא משנה במה אתם עובדים, האם שניכם עובדים או שרק אחד מכם משקיע בעבודה מחוץ לבית. זה גם לא משנה לאיזה זרם דתי אתם שייכים או עד כמה אתם מגדירים את עצמכם כאנשים דתיים. מה שבטוח זה שגם אתם, כמו אחרים, ובצדק, תעדיפו לא לשלם על הייעוץ הזוגי שלכם סכומים מאוד גבוהים. כולם מתנהלים כלכלית בצורה מסוימת וצריכים להתמודד עם אינספור תשלומים מידי חודש. לכן זה טבעי שנרצה לשמור על גבולות התקציב, מה שמעורר את השאלה: כמה באמת עולה ייעוץ זוגי דתי? האם מדובר על בור ללא תחתית כי אתם יודעים מתי הייעוץ מתחיל אך אין לכם מושג מתי הוא יסתיים? או שאולי בסך הכול מדובר על כמה פגישות בודדות שלא יהיו יקרות מידי? חשוב שתבינו: אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת ולכן יש טעם לברר מראש כמה יגבו מכם עבור התהליך שאתם עומדים לעבור. בהקשר הזה נסו לברר את אורך התהליך הצפוי- מספר המפגשים, אורך המפגשים עצמם והמחיר פר מפגש.  בנוסף חשוב בהשוואת מחירים לקחת בחשבון שכמו בכל תחום אחר, זול זה לפעמים יקר יותר. תבחרו ביועץ טוב והתהליך הזה יסתיים בהקדם. ייעוץ זוגי דתי זו לא תמיד חייב להיות תהליך מאד יקר והוא תהליך בריאותי והכרחי שלא ניתן לוותר עליו משיקולים כלכליים.

התחברות לצפיה בקורס

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות