3 גורמים ופתרונות לאובדן התשוקה בקשר

הייתם זוג קרוב מלא בתשוקה וכעובר מספר חודשים\ שנים \ ואפילו עשרות שנים אתם מרגישים שהתשוקה כבר לא שם, אתם מרגישים שהיא כבר לא חלק ממי שאתם, היא לא חלק מהזוגיות שלכם ואתם מרגישים שהתשוקה אבדה לגמרי.

אם הדבר מפריע לכם (או לפחות לאחד מכם) המאמר הזה יעזור לכם להבין מה אולי גרם לאובדן התשוקה ואיך אפשר להחזיר אותה.

גורם ראשון: לוח זמנים מטורף

בעידן המודרני אנשים מתמודדים עם המון עומס שמפריע להם גם לשלב בין כל הדברים שעליהם לעשות אם זה עבודה שדורשת מאיתנו המון, אנשים מסיימים לעבוד מאוחר מאוד ומתפנים לבית רק בשעות הערב, ואם זה פעילויות אחרות שנכנסות לתוך המשוואה כמובן משפחתיות, חינוך וגידול הילדים ואם זה דברים אחרים כמו חברים, חביבים, פעילות גופנית וכמובן המסכים ששואבים ממאתנו המון אנרגיות לצערנו כל הדברים האלה נוטים להגיע על חשבון השקעה בזוגיות וכמובן על חשבון השקעה במיניות כי הדברים האחרים מוגנים בלוז, בפגישות שהן קבועות בשעות שהן ידועות מראש ואת הזוגיות בלי להתכוון אפשר להניח בסוף סדר העדיפויות כי בכל זאת לא קובעים איזשהו זמן והיא פשוט נדחקת לחורים הפנויים וככה זה גם נראה.

אם אתם מרגישים שכל מה שאתם עושים ביחד אם בכלל זה להיות מול מסכים ברגעים שאתם מנסים לכבות את המוח מהעומס של כל היום יום וככה נראה הזמן הזוגי שלכם, אם השיח שלכם הוא רק תפעולי, רק מנהלתי, אם הבילויים שלכם אף פעם לא אחד על אחד, אז כנראה שפשוט אתם סובלים מהלוז המטורף של החיים הללו ובוחרים בלי לשים לב לשים את הזוגיות בתחתית סדר העדיפויות ולא להשקיע בקשר שלכם.

כמובן שאם לא משקיעים בקשר אז המשיכה יורדת גם התשוקה יורדת הרצון לבלות ביחד גם מבחינה מינית וגם מבחינה רגשית מתדרדר ככל שהקשר מתרחק ככל שאתם הולכים ונהיים יותר ויותר זרים ובאופן הזה אתם פוגעים בבסיס הכי חשוב שיכול להסב לכם הכי הרבה בריאות ואושר בחיים שלכם וגם בסופו של דבר יישאר שם אחרי שכל שאר הדברים ייעלמו, אז זה הזמן להשקיע בזוגיות.

הפתרון: הפתרון הוא באמת להכניס גם את הזוגיות לאיזשהו לוז כמו שכל שאר הדברים זוכים ללוז משל עצמם כמו שקובעים פגישות עם חברים, כמו בעבודה, כמו שמבלים ומשקיעים בילדים אפשר לקבוע לוז לזוגיות, לקבוע לכם לפחות פעם בשבועיים אם לא פעם בשבוע זמן שהוא שלכם, דייט או מקום לצאת אליו להתלבש יפה להראות טוב להריח טוב זה מתקשר גם לנקודה הבאה שלנו, ובעצם להתפנות לזוגיות לעזוב את המסך, לעזוב את הטלפון באמת מה שאתם חושבים שיהיה לצד השני טוב קצת כמו בתחילת הקשר איך אפשר להפתיע, איך אפשר לפנק איך אפשר להפתיע ובאופן הזה לבלות זמן ביחד כאשר אתם קשובים אחד לשנייה בלי מסכים להנות ביחד באותה הדרך חשוב לפנות גם זמן למיניות יש איזשהו מיתוס שמיניות חייבת להיות ספונטנית למחוק את הזוגיות כתוצאה מהמצב בתחתית סדר העדיפויות ולא להשקיע בקשר שלכם.

כמובן שאם לא משקיעים בקשר אז גם המשיכה יורדת גם התשוקה יורדת התשוקה בכלל – הרצון לבלות ביחד גם מבחינה מינית וגם מבחינה רגשית מידרדר, ככל שהקשר מתרחק, ככל שאתם הולכים ונהיים יותר ויותר זרים אחת לשניה, ובאופן הזה אתם פוגעים בעצם בבסיס הכי חשוב שיכול להסב לכם את הכי הרבה בריאות ואושר בחיים שלכם וגם בסופו של דבר זה מה שיישאר שם אחרי שכל כל שאר הדברים ייעלמו. אז זה הזמן להשקיע בזוגיות הפתרון הפתרון הוא באמת להכניס גם את הזוגיות לאיזה שהוא לוז כמו שכל שאר הדברים זוכים ללוז משל עצמם. כמו שקובעים פגישות עם חברים, כמו שמגיעים לפגישות בעבודה, כמו שמבלים זמן עם הילדים ומשקיעים בחינוך שלהם. אותו הדבר לקבוע לוז לזוגיות לקבוע לכם לפחות פעם בשבועיים אם לא פעם בשבוע זמן שהוא זוגי זמן, שהוא שלכם, דייט -מקום לצאת אליו. להתלבש יפה להיראות טוב, להריח טוב זה מתקשר גם לנקודה הבאה שלנו ובעצם להתפנות לזוגיות לעזוב את המסך לעזוב את הטלפון, לחשוב באמת מה יעשה לצד השני טוב, קצת כמו בתחילת הקשר איך אפשר להפתיע, איך אפשר לפנק ומה נוכל להנות ביחד, ובאופן הזה לבלות זמן ביחד כאשר אתם קשובים אחד לשנייה מנותקים ממסכים נהנים להסתכל אחד בשנייה ולבלות ביחד.

באותה הדרך חשוב לפנות גם זמן למיניות. יש איזה שהוא מיתוס שמיניות זה משהו שצריך להיות ספונטני ולא מתוכנן הוא המיתוס הזה אחראי על הרבה מצבים שבהם זוגות פשוט לא עושים סקס ולא נהנים מהמיניות שלהם בכלל, מכיוון שהם מחכים לאיזה שהיא נקודה כזו מאוד ספונטנית ומדויקת.

אז לא להתבייש גם לקבוע חלונות של מיניות בתדירות שנכונה לכם ובריאה לכם. חלונות שבהם אתם ממש מתכווננים לזמן אינטימי משותף זה יכול להיות מחובר עם הדייטים עצמם. זה יכול להיות לא קשור לזה. ופשוט מקומות שבהם אתם יודעים שבטוח תעשו סקס תהיו פנויים לזה תהיו מושקעים בזה ותבואו כדי להנות מזה. כשמתכווננים לזה לאורך השבוע, לאורך היום, זה נראה יותר טוב, זה מרגיש טוב אז באמת מדליק וכיפי חשוב מהכל זה קורה! להבדיל ממצבים שבהם זה פשוט לא קורה.

 לפנות זמן לזוגיות ביומן – לקבוע דייט פעם בשבועיים.
 לפנות זמן למיניות ביומן בתדירות שנכונה לכם.
 להתפנות לזוגיות שלכם – לעזוב את הטלפון והמסך ולחשוב על בן הזוג.

אז זה היה הנושא הראשון.

הגורם השני הוא הזנחה עצמית

הרבה זוגות מזניחים את עצמם בבית במסגרת מערכת יחסים שנמשכת אפילו מעל כמה חודשים או שנים. ואז זה שם את המראה שלהם נטייה להשמנה חוסר טיפוח, להסתובב בבית עם בגדים מרופטים ואפילו אפילו להזניח ברמה הזאת שלא לא לשמור על גבולות מבן הזוג – הכוונה היא לשחרר נפיחות אחד ליד השני או ללכת לשירותים עם דלת פתוחה. באיזה שהוא מקום שאנחנו מפסיקים לספור את בן או בת הזוג שלנו כגבר או כאישה שחיים איתנו בבית והם אנשים מיניים שאנחנו רוצים לייצר איתם תשוקה אז התשוקה באמת נעלמת כי אנחנו רואים אחד את השני בסיטואציות שאנחנו לא באמת אמורים לראות אחד את השני בהם. וזה לא אמור להיות ככה אם אנחנו רוצים לייצר תשוקה.

הפתרון באמת לכבד את הצד השני את הבית שאנחנו יוצרים עם הבן אדם שאנחנו רוצים שתהיה לנו איתו תשוקה. ומכאן כמובן של להרגיש בבית אבל זה לא אומר להיראות רע או להיחשף לפני הצד השני בצורות שיכולות לפעמים לא לצאת מהראש ולא לגרום לנו אחר כך באמת להימשך.

אז זה התיק להתלבש תמיד נורמלי גם אם זה לא נוח, לדאוג להראות את טוב ויש דברים שאפשר לעשות בצורה מוצנעת ולא ליד בן הזוג. לא הכל חייב להיות נורא נורא פתוח. ואנשים שמתבלבלים בין זה לזה לבין אינטימיות לפעמים פשוט מאבדים את התשוקה.

הגורם השלישי הוא התייעלות של המיניות

לפעמים הבעיה השורשית היא בעצם איך שאנחנו מתייחסים למיניות שלנו. הדור בעיקר דור ה- Y מתייחס למניות בצורה קצת שונה מכל הדורות שהיו כאן לפני מדובר בדור מאוד מאוד יעיל מאוד מאוד מסודר, ומכאן יש איזה שהוא רצון להצליח בדברים ליעל דברים, לעשות דברים כמו שצריך.

הדור הזה בדרך כלל מתחיל קשר במיניות שהיא סקרנית ובעצם מנסה להגיע להצלחה מרובה ביותר במיניות. כלומר להגיע ביחד לסקס הטוב ביותר שאפשר לעשות, להבין מה מספק כל אחד להבין מה עושה בדיוק טוב לכל אחד ואיך אפשר לעשות את זה במינימום זמן ואנרגיה. ואז פשוט הדבר הזה משתחזר הדפוס שהם הגיעו אליו שעובד כביכול. הם ממשיכים ומשחזרים אותו שוב ושוב באותה הצורה כי זאת הדרך היעילה ביותר ככה זה עובד. באופן הזה הם פשוט מאבדים עניין ומיניות ממש ממש מהר. אנשים צעירים בזוגיות אפילו ללא ילדים עושים פחות סקס מאי פעם. אף פעם המצב לא היה כל כך כל כך חמור. ומכאן חשוב להבין אז הפתרון הפתרון במידה ואתם מרגישים שאתם במצב הזה ושהיא הסקס שלכם הופך להיות יעיל ואז פשוט הפך ללא להיות קיים או כשזה קורה זה באמת פשוט לא מעניין גם אם זה מספק. וזה מוביל לאובדן התשוקה כי אנחנו פשוט יודעים מה יקרה לנו, אנחנו יודעים מה יהיה שם. ושם לא נמצאת התשוקה.

אם זה המצב, אז הפתרון הוא לשנות את הדפוס מיניות לא נמצאת בעולם בשביל להיות יעילה או רק בשביל לשחרר איזה שהיא אנרגיה מינית במינימום מאמץ. מיניות נמצאת בעולם כדי להרחיב ולהתרחב. להרחיב את הספקטרום ללמד אותנו דברים חדשים עם עצמנו ועם הפרטנר שלנו, כדי לקרב לבבות ולעזור לאהבה לפרוח, וגם כדי לשמור על איזה שהיא רוח של שטות ומשחק וכיף וסקרנות, ושם נמצאת בעצם המניות. ולהפסיק להיות האנשים הכל כך חשובים שכל היום היינו, ופשוט ליהנות ממרחב אינטימי.

משנים את הדפוס – מייצרים מרחב אינטימי קבוע

כמו שאמרנו מייצרים משבצת בלוז שלנו, ושם באים פתוח באים פתוח בראש. לא במונחים של הצלחה וכישלון, לא במונחים של יעילות וזמן וכמות, אלא באים כדי ליהנות. מתמסרים לפריבילגיה הזאת של להיות איש ואישה שכל תפקידם בעולם עכשיו זה לאורך כמה דקות או כמה זמן להנות מהגוף שלהם. רק להבין מה נעים לי מה מענג אותי, איך אני מתקשר את זה, ומה נעים לצד השני מה מענג אותו איך אני מבין מהתקשורת שלו את זה. וזהו וזה מתחיל כי זה מתחיל וזה יגמר כשזה יגמר, ופשוט להנות ממה שיש בחשיבה רחבה באמונה בגוף שכל מיני דברים יכולים לקרות בו, וכל יום אנחנו שונים מיום אחר. ומה שהיה לי נעים לה אתמול לאו דווקא יהיה נעים לה היום. ואולי מה שלא היה נעים לי אתמול אולי יהיה נעים לי היום. לבוא לזה כמה שיותר פתוחים וכמה שיותר סקרנים כמו בהתחלה בהתחלה בכל פעם מחדש. ומכאן המיניות עצמה תהיה פשוט טובה יותר.

לסיכום – אלו חלק מהגורמים המרכזיים ביותר לאובדן בתשוקה בקשר וגם פתרונות יעילים ופרקטים שיכולים לעזור לכם להחזיר את התשוקה ממש ממש בקרוב וביעילות. במידה ואתם מרגישים שאבדה לכם התשוקה בקשר, ובמידה והקשר הזה באמת חשוב לכם, ולא הייתם רוצים לוותר עליו, שווה להיוועץ בגורם מקצועי, שווה ליצור קשר ולהתחיל בתהליך יעוצי שייתן לכם כלים שמותאמים ספציפית למה שאתם צריכים וילווה אותכם כל הדרך אל התשוקה והשמחה בקשר.

.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות