זיקוקי אהבה – האם חייבים להרגיש פרפרים בבטן אם זו אהבת אמת?

אם הגעתם למאמר הזה כנראה שאו שמזמן לא הרגשתם פרפרים בבטן בדייטים או בקשרים ואתם שואלים את עצמכם האם זה הגיוני או האם זה הכרחי להרגיש פרפרים בבטן או תחושה של זיקוקים של זוגיות..

אם אתם מוצאים את עצמכם מחפשים את התחושה של פרפרים בבטן בקשרים או שאתם בקשר חדש שנראה על פניו טוב ופשוט אין שם פרפרים ורוצים לדעת האם זה בסדר אתם במקום הנכון ונעבור עכשיו כל מה שחשוב להבין במצב כזה.

חשוב להבין מה זו התחושה הזו ומהיכן מגיעים הפרפרים בבטן.

פרפרים בבטן זו בעצם התרגשות גדולה שהיא הורמונלית כמו הרבה הרבה סמים במוח – מרגישה מאוד טוב וקצת מלחיץ, וזו תחושה שנובעת בעיקר מהורמון שמכונה "הורמון האהבה" שקוראים לו אוקסיטוצין.

אוקסיטוצין זה הורמון שמופרש כאשר אנחנו צריכים בעצם להתחבר. הוא מופרש בלידה, הוא מופרש בהנקה, הוא מופרש בעיקר אצל נשים וגם קצת אצל גברים בסקס. הוא מופרש שאנו פוגשים אנשים אפילו שאין כוונה רומנטית לגביהם אבל אנחנו מעוניינים להתחבר אתם – הורמון חברתי. הוא מופרש כשפוגשים פרטנר פוטנציאלי ובעצם הגוף מגיב אליו.

איך הפרפרים בבטן מתבטאים במציאות שלנו

או במילים מקצועיות מה היא התחושה של האוקסיטוצין – של הפרפרים בבטן. מדובר בפועל בתחושה של ריכוז מאוד גדול בבן אדם עצמו בבן האדם השני הכוונה מעין עיוות בזמן מרחב. הזמן עובר מהר, אתם לא ממש מרגישים איפה אתם נמצאים ויש תחושה כזו של ריכוז מאוד עמוק בבן אדם – התעסקות גם כשאתם לא ביחד בבן האדם הזה ומשהו מופעל לכיוונו.

זיקוקי אהבה - האם חייבים להרגיש פרפרים בבטן אם זו אהבת אמת?
זיקוקי אהבה – האם חייבים להרגיש פרפרים בבטן אם זו אהבת אמת?

מה זה אומר על התחושה כלפיי האדם שגורם לי להרגיש פרפרים בבטן

פרפרים בבטן בשורה התחתונה מספרים לכם מעל הכל שהגוף שלכם מגיב לבן אדם הזה. כלומר שמבחינה ביולוגית – פיזית אתם מגיבים לבן אדם הזה אתם תגובתיים אליו. הגוף שלכם רוצה בנוכחותו.

.האם תחושה של פרפרים בבטן אומר שזו אהבת אמת ושזה הקשר הנכון עבורכם?

אולי אם היינו בעולם החי והקשרים היו רק קשרים פיזיים ואין בהם עוד כל כך הרבה דברים חשובים להתאמה כמו שיש בהקשר של זוגיות ברמה אנושית ובפועל זאת אינדיקציה מסוימת לסוג של התאמה גופנית, בסיסית וביולוגית אבל זה לא אומר האם זו אהבת אמת.

לפעמים נרגיש פרפרים בבטן עם פרטנרים שלא רלוונטיים ולא נכונים עבורנו, ואפשר לא להגיב בהפרשה רבה של אוקסיטוצין ופרפרים בבטן גם לאנשים שיכולים מאוד להתאים לכם ושאפשר לייצר איתם זוגיות טובה ובריאה וטובה ושמחה שתימשך לאורך זמן.

אז בעצם אנחנו מדברים כאן על תחושת התאהבות עם תחושה שאני מאמינה שהוליווד גרמה לקצת בעיות אנושיות בתחום הזה של התאהבות וגרמה לאנשים לחשוב שהתאהבות תמיד נראית אותו דבר. אני מדברת על אהבה כמו בסרטים בצורה כל כך טוטאלית בצורה כל כך סוחפת שאי אפשר לחשוב על שום דבר ושאי אפשר לאכול כי אי אפשר לישון שאנחנו אמורים נורא נורא להיות מרוכזים בצד השני. זה כמובן יכול לקרות ולפעמים זה ככה אבל זה לא אומר שזה תמיד ככה ובעיקר זה לא אומר שאם זה ככה זה אומר שזה נכון או שאם זה לא ככה זה אומר שזה לא מספיק טוב.

האם יכולה להיות זוגיה טובה בלי פרפרים בבטן וזיקוקי אהבה?

חשוב להבין שהתאהבות כזו היא טובה כמו לדוגמא שוקולד, זה טעים ושוקולד זה אולי הכי טעים אבל יש דברים מקבילים שגם הם הכי טעימים כמו המבורגר או כמו פיצה והם שונים לחלוטין משוקולד ולא דומים לו בשום דבר ועדיין מרגישים לא פחות טוב הם פשוט מרגישים שונה. אז לא לפחד עם התאהבות לא מרגישה לכם כמו בהוליווד עם התאהבות לא מרגישה לכם כמו רכבת הרים סוחפת, אלא פשוט כמו תחושה טובה ושמחה שמלווה אתכם כמו ציפייה כמו תקווה כמו רוצה להתחבר ולדעת עוד על הבנאדם ולהתקרב אליו.

אז לא לפחד אם זה לא מרגיש כמו שוקולד אלה כמו פיצה זה ממש ממש בסדר נקודה אחרונה מתייחסת ללמד את הפנטזיה חשוב להבין שקשה יש פה גרים בבטן וכשיש התאהבות גדולה יש נטייה להיסחף לפנטזיה לתחושה של הבנאדם הזה שאני לא מכירה כל כך טוב הוא כבר בן הזוג שלי – אנחנו כבר בזוגיות, ולדמיין את הדברים נורא נורא קדימה, ובעצם להשלים פרטים שחסרים לי בנוגע לבן אדם בראש עכשיו שאני קוראת את זה ממש טוב אני מבינה איך זה יהיה אז חשוב להבין שפנטזיה יהיה משהו כיפי התאהבות ופרפרים ואוקסיטוצין עוזרים לו להיווצר והפנטזיה היא דבר נפלא שאפשר להיסחף אליו בדמיון אבל פנטזיה תמיד חשוב לזכור שאינה המציאות עצמה. כאשר פועלים במציאות כאילו היא הפנטזיה, נקלעים לבעיות ופועלים בצורה לא נכונה לא מותאמת לרגש לא מותאמת לשלב ולא מותאמת באופן כללי.

לסיכום פרפרים זה כיף אבל זה לגמרי לא חובה ויכולה להיות אהבת אמת גם בלעדיהם. יכולה לצמוח אהבת אמת גם אם הם נמצאים שם. במידה ואתם רוצים לשלוט בצורה לנהל בצורה בריאה יותר את הרגשות שלכם ובתהליך הדייטינג בדרך לזוגיות אתם מוזמנים ליצור קשר ונעשה את זה ביחד נכון.

.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות