האם אחרי בגידה ניתן לשקם את הזוגיות

עבור לא מעט אנשים בגידה בזוגיות היא קו אדום, מבחינתם פעם בוגד – תמיד בוגד. ברגע שיגלו על בגידה, הם יקומו וילכו. עבור אחרים הכל ניתן לתיקון, ניתן לשקם זוגיות גם אחרי בגידה והם יהיו אלו שיישארו במערכות יחסים גם אם יצטרכו לשלם על כך מחיר כבד. אך המציאות אינה שחור או לבן ואין תשובה אחת נכונה, מה גם שישנן בגידות שלא מתגלות לעולם. בכל אופן, אם אתם מאלו שקמים והולכים או דווקא מאלו שנשארים ונלחמים, כדאי לכם לקרוא איך עושים את זה בצורה בריאה וצומחים הלאה.

מה נחשב לבגידה?

רבים האנשים שמבלבלים בין ניאוף לבגידה. לעומת ניאוף המתייחס לקיום יחסי מין מחוץ לנישואים, בגידה מכילה תחתיה אין סוף מעשים שלא בהכרח כוללים יחסי מין. למעשה מי שמגדיר את המושג בגידה הם בני הזוג עצמם, אם כי ברוב הפעמים בגידה מתייחסת לקיום יחסים פיזיים או רגשיים עם פרטנר אחר. יהיו שעבורם שיחות אישיות עם פרטנר אחר יהוו בגידה, בעוד אחרים יגדירו בגידה כניהול מערכת זוגית מקבילה. כפי שההגדרה לבגידה רחבה, כך גם הסיבות שמניעות את הצד הבוגד לעשות זאת אין סופיות. הסיבה אומנם חשובה, אך השאלה האמיתית היא האם ניתן לשקם את הזוגיות לאחר מכן.

איך בכל זאת מתגברים?

המאפיין העיקרי של רוב הבגידות הוא שהצד הנבגד מאבד את האמון בצד הבוגד. אובדן אמון מקשה על המשך מערכת היחסים באותה צורה שהייתה לפני הבגידה. לכן במידה והחלטתם לתת הזדמנות נוספת חשוב לפעול בהתאם ולא לקוות שהכל יסתדר מעצמו. בעוד שהצד הנבגד מרגיש פגוע ולא אהוב, פעמים רבות הצד הבוגד מרגיש אשמה. במצבים אלו חשוב לתת לרגשות את המקום שלהם ויחד עם זאת להבין איך לא נשאבים למקום שאינו בריא לבני הזוג ולזוגיות עצמה. שני בני הזוג נמצאים בסערת רגשות, עד כדי כך שלפעמים מרגישים שלא מסוגלים לחשוב על הדברים או שאין פתרון הגיוני באופק. במצבים כאלו כדאי לשלב אדם נוסף שיוכל לגשר בין בני הזוג ממקום ניטרלי.

טיפול זוגי

בטיפול זוגי בני הזוג נפגשים עם מטפל מקצועי, שתפקידו העיקרי הוא לעזור לזוג לפתור קונפליקטים ולהתמודד עם משברים בחיי הזוגיות. בטיפול כזה רוב הפגישות מתקיימות כזוג, אך לעיתים המטפל נפגש רק עם אחד מבני הזוג על מנת להצליח להבין טוב יותר את הצד שלו. בני הזוג יציגו את עצמם ואת הדברים שמטרידים אותם במערכת הזוגית שבנו. משך התהליך משתנה ומושפע מגורמים שונים כמו בני הזוג, עוצמת הפגיעה, המטפל ועוד. מכיוון שאין שיטת טיפול אחת, כל מטפל בוחר בשיטת הטיפול שמתאימה לזוג בהתאם למאפיינים שונים. חשוב שבני הזוג ירגישו בנוח עם המטפל שבחרו, על מנת להגיע לתוצאות טובות בטיפול.

איך בוחרים מטפל?

בחירת המטפל היא אחד הצעדים המשמעותיים להצלחת הטיפול, כאמור חשוב מאוד לשים דגש על כימיה טובה עם הגורם המטפל. בנוסף לקשר הבין אישי עם המטפל חשוב לפנות לאחד מקצועי עם ניסיון רב בבגידות בזוגיות. הניסיון הספציפי בבגידות חשוב על מנת שהמטפל יוכל להתאים את הטיפול ולתת לכם את הכלים הטובים ביותר למקרה שלכם. בגידה היא תהליך מטלטל לשני בני הזוג, אך אם החלטתם לתת הזדמנות נוספת ולנסות לשקם את היחסים כדאי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. במקרים מסוימים טיפולים זוגיים לא מצליחים, אך פעמים רבות הזוג יוצא מטיפול זוגי מחוזק הרבה יותר. במקרים אלו בני הזוג לא רק מתגברים על המשבר אלא אף לומדים להכיר את הפרטנר הזוגי שלהם מחדש ובצורה הרבה יותר טובה.

.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות