האם ניתן לצאת מדיכאון אחרי פרידה?

קל מאוד לשכוח עד כמה אהבה היא דבר טוב או מיוחל ברגעים הקשים שלאחר סיום קשר משמעותי בחיינו. חלקנו מבקשים להסתגר לבדנו בתקופה קשה זאת וחלקנו מחפשים חברה מתוך הפחד להיות לבד, אך לא משנה באיזה גישה ננקוט, מכל עבר נשמע חברים ובני משפחה אומרים לא לדאוג, הזמן יעשה את שלו ואנחנו נתגבר על הקשר הזה, משמעותי ככל שיהיה. אז האם באמת ניתן לצאת מדיכאון לאחר פרידה והאם זמן הוא התרופה הטובה ביותר?

זמן – תרופה חשובה אבל לא מספקת

האמרה כי הזמן יעשה את שלו אינה אמרה ריקה מתוכן. ככל שהזמן עובר, תחושות קשות של כאב קהות וההתמודדות נעשית קלה יותר. עם זאת, בדרך כלל מרבית האנשים יעדיפו למצוא מזור לכאב שלהם ולא יסתפקו בשיכוכו בלבד. התמודדות עם הקושי במקום הכחשה שלו או בריחה יטיבו עימכם בטווח הארוך ויגדילו את הסיכוי שהקשר הבא שתמצאו יענה על הצרכים והרצונות האמיתיים שלכם.

מה לעשות במקום לשבת ולחכות

כאמור, בכדי להתמודד עם הדיכאון בצורה האופטימלית מוטב לא לשבת ולחכות אלא להתמודד עם האובדן באופן אקטיבי:

1.להיות פעילים – על אף האינסטינקט הטבעי שלנו להיכנס למיטה, לרבוץ מול הטלוויזיה או לשקוע ברשתות החברתיות מוטב למצוא דרכים פעילות יותר וחיוביות יותר להעביר את הזמן. דרכים אלו יכולות לכלול פעילויות ספורט אינטנסיביות בחיק הטבע או מלאכות יד רגועות בחדר ממוזג, הדבר העיקרי הוא לא לשקוע לפאסיביות שכן פעילויות פאסיביות שכאלו יעודדו רגשות שליליים ורק יגבירו את הדיכאון שאתם חווים.
2.להיות חברתיים – גם אם אתם חושבים כי בן או בת הזוג שהיו לכם הם בלתי ניתנים להחלפה, חשוב מאוד כי לא תוותרו לעצמכם ותוסיפו לצאת לדייטים. גם אם אין לכם יותר מידי חשק לעשות זאת, כדאי מאוד לעשות מאמץ בכל מקרה שכן תוך כדי המפגשים ההלו יתכן שתמצאו כוחות מחודשים. אם אתם בכל זאת משוכנעים כי עדיין אינכם בשלים לפגישות רומנטיות בלו זמן עם חברים ומשפחה והימנעו מלהתמסר לתחושות הבדידות שעולות בכם שכן הן רק מגבירות את הדיכאון.
3.לעשות חשבון נפש ולנתח את הקשר – על מנת לצמוח מהמשבר חשוב מאוד כי לא תימנעו מהתמודדות ומחשבה גם ברגעים הקשים. נתחו את הקשר שהיה לכם, מה היה מוצלח, מה היה בעייתי, היכן שגיתם והיכן התמודדתם יפה. שבחו את עצמכם על ההצלחות ונתחו את המקומות הבעייתיים והשגיאות שעשיתם. הבנה טובה יותר של הקשר שעתה סיימתם יסייעו לכם להמשיך הלאה ולמצוא קשר זוגי אשר יטיב איתכם באמת. יכולים גם לענות על שאלון הזוגיות שלי כדי לקבל ניתוח מקצועי ראשוני בחינם.
4.לא לשקוע למחשבות מיותרות, לשלוט במחשבות – אומנם ניתוח נכון של הקשר שסיימתם הוא חיוני, אך הדבר צריך להיעשות בצורה מדודה ומבוקרת ויש להיזהר לא להיכנס למעגל לא נגמר של הלקאה עצמית או חרטה. כמו כן, הימנעו מלחשוב על בן או בת הזוג הקודמים יתר על המידה, כי גם אם לא תתפתו לחדש איתם את הקשר אתם למעשה מזיקים לרווחה הנפשית שלכם ומעמיקים את תחושות הדיכאון שמלוות אותכם.
5.לא להיות שקועים בעצמנו – אחרי פרידה, רבים נוטים להרגיש שסוף העולם הגיע ושוקעים בעצמם וברגשותיהם. למצב כזה עלולה להיות השפעה הרסנית על קשרים אחרים בחייכם, משפחה וחברים שמתמודדים עם קשיים ואתגרים משל עצמם. לכן, גם אם אתם ברגעים הקשים שלאחר הפרידה השתדלו לשנות פרספקטיבה מדי פעם לראות את האנשים שמסביבכם ולהיות שם בשבילם במידת הצורך.

.

למרות הרגעים הקשים שצפויים לכם לאחר סיום קשר זוגי, זכרו כי מוטב שתסתכלו על המשבר שנקרה בדרככם כעל הזדמנות לצמוח. הזמן אולי יקל על הכאב שלכם אבל במידה ותבחרו לפעול הכאב יעבור מהר יותר והשמחה שתביא לכם הזוגיות הבאה שלכם תהיה שלמה יותר. אם אתם מרגישים שאתה צריכים עזרה בהתמודדות או שאתם רוצים להגיע לזוגיות שנכונה ומתאימה לכם אתם מוזמנים לפנות אליי לתהליך קצר מועד שישפר את הסיכוי שלכם להגיע לזוגיות שטובה ונכונה לכם.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות