5 טיפים לזוגיות טובה

אנשים שנמצאים בזוגיות טובה בדרך כלל לא יחפשו בגוגל את השאלה הזאת. אנשים שנמצאים בזוגיות טובה יודעים שטוב להם, יודעים שנעים להם, ויודעים שהם כנראה עושים משהו נכון, וכאשר עושים משהו נכון לא צריך לשאול שאלות.

זוגיות טובה בשורה התחתונה, היא זוגיות ששני הצדדים שבעי רצון בה, בהרבה מהפרמטרים שחשובים להם, הרבה מהערכים שחשובים להם בזוגיות שלהם מוגשמים במסגרת הזוגיות הזו והתקשורת שלהם טובה והם מרגישים טוב. במאמר זה נדבר על חמישה נושאים, שבמידה ונשים עליהם דגש במערכות היחסים שלנו, נוכל לייצר זוגיות הרבה יותר טובה. הקומץ של הנושאים הללו הם כמובן דברים שהם מנת חלקם של הרבה מהאנשים שיש להם זוגיות טובה, ולכן כל דבר כזה שתאמצו יכול לעזור לכם להיות בזוגיות טובה יותר מהמקום שבו אתם נמצאים בו היום.

5 טיפים לזוגיות טובה
5 טיפים לזוגיות טובה

טיפ ראשון לזוגיות טובה היא תקשורת פתוחה

תקשורת פתוחה היא בסיס טוב לזוגיות, תקשורת פתוחה הכוונה היא לחיות בבית שבו תמיד אפשר לדבר על הכל, תמיד אפשר לפתוח בפני הפרטנר דברים שמפריעים, או דברים של יומיום, תמיד אפשר להתייעץ ותמיד תהיה אוזן קשבת בצד השני.

אנשים שאין להם תקשורת טובה במערכת היחסים שלהם זה יכול להיות קשור למשהו מהותי וקשה, חוסר תקשורת מהותית, כלומר שהם אף פעם לא יודעים לתקשר כמו שצריך, ויש כאן בהכרח איזה שהיא בעיה שדורשת התערבות של גורם מקצועי, של יעוץ.

במקרים אחרים יש בני זוג שנוטים להרבה מריבות, תקשורת יותר נפיצה, תקשורת שאולי לא מתבצעת בצורה הכי נכונה, כמו לדוגמא לפנות לבן הזוג כאשר הוא לא קשוב אבל לא לפנות אליו כאשר הוא כן קשוב. דפוסי תקשורת כאלו הם בסיסיים שגם אותם אפשר ללמוד במסגרת של יעוץ זוגי במידה והם מרגישים שיש איזה שהוא פער בתקשורת מול בין הזוג.

טיפ שני לזוגיות טובה היא חיוביות

חיוביות בזוגיות הכוונה היא לפרגן אחד לשני, להכיר תודה אחד לשנייה, לראות את מה את מה שהצד השני כן עושה, ולא רק את מה שהוא לא, לזכור להחמיא, לזכור להסתכל לזכור להקשיב לצד השני. אלו דברים שנשמעים פשוטים אבל בקלות נשחקים אפילו ראשונים במרוצת השנים, והשיח הופך להיות מאוד מאוד פרקטי, ותפעולי.

אנשים שמרגישים שהם איבדו את החיוביות בקשר, את המחמאות, את הפירגונים, את הכרת התודה, ואפילו את הנימוס הבסיסי לפעמים של תודה וסליחה, יכולים לנסות דרך עבודה זוגית של שניהם, או דרך איש מקצוע לבנות את הדבר הזה מחדש ולהחזיק אותו חזק כדי שלא יאבד להבא זה דלק מפעיל חזק מאוד של זוגיות טובה.

טיפ שלישי לזוגיות טובה הוא זמן זוגי איכותי משותף

גורם נוסף שיכול לעזור בזוגיות טובה הוא זמן זוגי איכותי משותף – באמת הבעיה סביב הדבר הזה היא בעיקר חוסר הזמן של בני האדם בעידן המודרני, ומעבר לחוסר הזמן גם עומס הפעילויות והדברים שאנשים עושים עם הזמן שלהם. חוץ מזה גם ישנם המסכים, שלפעמים ממלאים את כל הזמן המשותף, ובעצם לא מאפשרים לכם ליהנות מזמן זוגי איכותי, בעצם אף פעם.

כמובן שהבית צריך להיות המקום שבו אפשר להירגע, ולא צריך להתאמץ, אבל הזוגיות היא מקום שדורש גם עבודה, כמו שאנחנו משקיעים במערכות יחסים אחרות שלנו, כמו שאנחנו משקיעים בעבודה, או בחברים, או בחינוך הילדים, גם כאן להירדם על הקשר זה הדבר הכי פשוט, וצריך לזכור שיש שם אדם שבחרנו לבלות איתו את חיינו ולכן יש להשקיע גם בזמן זוגי משותף.

הרבה פעמים מומלץ לזוגות שלא מצליחים לשמר זמן זוגי של אחד על אחד שהוא איכותי, על דייט של פעם בשבוע, אפשרות להתרחק מהטלפונים לכמה שעות, ולהתמסר לאדם שיושב שם מולכם, לשיח לבילוי להנאה משותפת, והטיפ הזה הרבה פעמים עוזר לאנשים ממש לנהל שיגרה של זמן זוגי איכותי וקבוע.

טיפ רביעי לזוגיות טובה הוא להביע אהבה

נושא רביעי ואחד החשובים ביותר זה באמת להביע אהבה, לדעת איך הצד השני אוהב לקבל את האהבה שלכם, לדעת איך אתם נהנים, להרגיש אהובים, ומתוך היכרות הזו עמוקה עם שפות האהבה בעצם, שזה נושא שחשוב להבין אותו בתוך הזוגיות, אפשר להבין הרבה- בגדול על פי המודל של 5 שפות האהבה, יש חמש דרכים מרכזיות שבמסגרתן אנשים מביעים אהבה ונהנים לקבל אהבה.

הראשונה זה ורבלית, דרך מילים, השנייה זה דרך חום פיזי ומגע, השלישית זה דרך בילוי זמן משותף, הרביעית זה דרך קניית מתנות, והחמישית זה דרך לעשות דברים בשביל. ברגע שזוג מפצח את אחת או שתיים מהשפות המרכזיות שכל אחד מהם נהנה להרגיש אהוב ולהביע אהבה, אפשר באמת להרגיש יותר אהובים במסגרת הקשר כי מדייקים את התקשורת האוהבת שלכם. אם עד עכשיו התרגלתי לומר לה את כל מה שאני מרגיש, אבל היום אני יודע שהרבה יותר מדבר אליה שאעניק לה חיבוק חם, זה ידע והבנה שיכולה לגרום לצד השני להרגיש הרבה יותר אהובה בקלות מאוד רבה. הרבה פעמים בתהליכים אצלי של העצמת הקשר ובניית קשר טוב יותר, עובדים על שפות האהבה במטרה לפתח את שפות האהבה של בני הזוג ולגרום להם לחיות חיים שמתקשרים בהם אהבה בצורה יותר נכונה ויותר מדויקת ומכאן הרבה יותר מספקת.

טיפ חמישי לזוגיות טובה הוא מסתורין בקשר

הנושא החמישי והאחרון מתייחס למסתורין בקשר- ישנם אנשים שלא חוסכים דבר מבני הזוג שלהם, שהתקשורת שלהם מאוד מאוד פתוחה גם בנוגע לנושאים אינטימיים, וגם בנוגע לדברים אחרים. נראה שחשוב לשמור על איזה שהיא מידה קלה של מסתורין בקשר כדי שהתשוקה תישמר, והאינטימיות תישמר, והכוונה היא לזכור שאתם איש ואישה גם באיך שאתם נראים אפילו במרחב הביתי, היא גם הנושאים עליהם אתם מדברים ויש לוקים שאפשר לוותר עליהם, ופעילויות שאפשר לוותר עליהם בנוכחות בני הזוג. וגם שיחות שאולי עדיף לשמור לחברים מהמילואים או לחברות מהתיכון ולא למרחב הזוגי. זהו בנוגע לטיפים, לבסוף כפי שנאמר בהתחלה אנשים שמגיעים לשאלות של מהי זוגיות טובה, הם בדרך כלל אנשים שמרגישים ששווה לשפר את הזוגיות שלהם, לשאול את השאלות האלה זו התחלה טובה חשוב לתת לזה את המקום ויפה שעה אחת קודם, ומכאן אפשר באמת לעשות את הצעד ולהתחיל בתהליך ולהיות במקום אוהב יותר ושלם יותר אם אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה בנושא אתם מוזמנים לפנות אליי.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות