3 צעדים להצלת הזוגיות אחרי ריב ומשבר

כולם רבים, כל הזוגות רבים אחד עם השני. והריבים הם על מנעד של ריבים עם מוויכוח קטן עד חוסר כבוד, וריב הרסני שיכול אפילו להגיע לאלימות, וריבים שלא מגיעים לאלימות אבל אחד מבני הזוג עזב את הבית או שהוא לא מוכן לדבר עם בן הזוג והזוגיות נקלעת למשבר מאוד קשה. ועכשיו את/ה שהגזמת, הבנת שחצית את הגבול ואת/ה עכשיו רוצה להציל את הזוגיות ולהחזיר את הצד השני לתקשר איתך ושיהיה מוכן בכלל לשמוע אותך.

אספתי לכם מהנסיון שלי כמה דברים שאפשר לעשות כדי לנסות ולשקם את הזוגיות במצב שיש תחושה שהיא הרוסה בעקבות ריב פתאומי.

הטיפ הכי חשוב זה לוותר על האגו

חשוב מאוד לשים את האגו בצד, אגו מאוד מאוד מפריע על התקשורת הזוגית וגורם לאנשים לפעול במקומות לא נכונים ולא לשים את טובת הזוגיות במקום הראשון כך שאין כאן מי צודק ומי טועה ואין כאן ירידה מהכבוד שלך אם אתה בא כדי לשקם או להתנצל.

זה לא שמי שצועק הכי חזק או בורח הכי רחוק הוא זה שהכי נפגע, מי שמנצח במבחן הזוגיות לטווח ארוך זה מישהו שיודע לשים את האגו בצד. לשים את טובת הזוגיות מקדימה ולפעול כדי להשתקם וכדי שתהיו מאושרים יותר ביחד.

נסו להבין את הבסיס של הריב

חשוב להבין את הבסיס של הריב באם מדובר במשבר מתמשך או ריב שחוזר על עצמו? חשוב להבין שאם אלימות פיזית או מילולית הייתה חלק מהריב\ ויכוח הדבר הראשון שיש לעשות זה לפנות לעזרה מקצועית בתחום של שליטה בכעסים וניהול כעסים כדי להציל את הבית, בכל מקרה חשוב להבין את הבסיס של הריחוק שנוצר. רגע לפני שפונים לייעוץ זוגי (במקרה של אלימות יש לפנות לעזרה מקצועית ספציפית בצורה בהולה – בייחוד הצד האלים) חשוב להיות קשובים להכרות ארוכת השנים עם בן או בת הזוג להבין במי מדובר כי יש כאלה שצריכים דווקא את הזמן ויקבלו את בן הזוג בזרועות פתוחות יותר אחרי יומיים או שלושה לבד ויש כאלה שריחוק של כמה שעות יעשה להם מאוד רע וצריך לחזור מהר ולהתמודד עם זה. יש אנשים שירצו את המילים המפורשות של התנצלות ומתנות וחיזור קצת יותר קלאסי בשביל להתפייס, ויהיו כאלה שימשיכו ויעמידו במבחן את הצד השני עד מצב שיראו ויבינו שההתנהגות שלו עומדת במבחן המציאות והדברים שהוא עשה לא יחזרו על עצמם.

נסו לשאול את בן/בת הזוג מה יעזור לו כדי לשקם את הקשר

דיברנו על לשים את האגו בצד, דיברנו על מה לעשות במקרים של אלימות ולסיכום אם עשיתי את כל המהלכים ועדיין יש נתק ייתכן והדבר הפשוט ביותר יהיה לשאול את הצד השני מה יעזור לו הכי הרבה, מה הוא צריך לייצר איזושהי שיחה כמה שיותר בוגרת ולהיות פתוח לכל תשובה ולשאול מה את\ה צריך כדי שנוכל לשוב לזוגיות? מה חסר לך? ומה אני יכול\ה לעשות בשביל לשקם את הקשר? במידה והדברים האלה לא עובדים תיד ניתן לפנות לייעוץ זוגי שיתמקד במקרה הספציפי שמאמר לא תמיד יכול לגעת בו. ובייעוץ זוגי גם אם פונים אליו לבד ללא בן הזוג ניתן להבין מהי הדרך הנכונה ביותר לשקם את הקשר והאם ניתן לעשות זאת. בקליניקה שלי אני עובדת גם עם זוגות וגם עם יחידים שמגיעים על רקע של רצון לשפר את הזוגיות או בעיצומם של משברים וניתן לעבוד בצורה ממוקדת כדי להיות במקום אחר של זוגיות טובה ובריאה.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות