מה ההבדל בין אימון אישי לטיפול אישי

אם הגעת לכאן סימן שבחרת להתמסר לעבודה עצמית, להתפתחות אישית, אתה מרגיש שמשהו שיש תחום בחייך שדורש התפתחות וצמיחה, או עבודה, ואתה מתלבט מה הדרך הנכונה ביותר לעשות את זה לאור אנשי המקצוע הרבים המצויים בתחום. ההבדל בין טיפול אישי לאימון אישי הוא הבדל ברור שיוסבר במאמר זה אך לפני זה באמת אסביר שיש הרבה אנשים שמטפלים בגישות שונות, הרבה מאמנים שעובדים בגישות שונות, ולכן אנחנו נדבר פחות או יותר על הטיפול הקלאסי, והאימון הקלאסי.

אז טיפול אישי הוא תהליך, ברוב המקרים ארוך טווח אם אנחנו מדברים ממש על פסיכותרפיה. זהו תהליך שאינו מוגדר בזמן ויכול להימשך חודשים ושנים, זה תהליך שיחתי שבמסגרתו מדברים עם איש מקצוע בעצם על העבר, על ההווה, על העתיד, על מנת להגיע לתובנות ולהבין מחסומים, דפוסים מעכבים, כל אחד והמטרה איתה הוא מגיע לתהליך. הרעיון הוא באמת לפרק מורכבויות, להעלות למודעות כל מיני תכנים מהעבר ומכאן להיות ברמה של מודעות גבוהה יותר למען ההווה ולא למען העתיד, זה הרעיון הקלאסי של טיפול, יש מטפלים שעובדים גם בגישות אחרות, אבל בגדול כשמדברים על טיפול מדברים על תהליך ארוך טווח שמטרתו בעיקר להגיע לתובנות דרך שיחות.

כאשר אנחנו מדברים על אימון ברמה הקלאסית אנחנו מדברים על תהליך שאמור להיות קצר מועד, למאמנים יש כלים להעניק כלים לאנשים שבאים לתהליך אצלם והתהליך הזה הוא תהליך שאורך מספר חודשים, מספר מסוים של פגישות שבדרך כלל המאמן ידע לומר כבר בהתחלה כמה זמן פחות או יותר זה ייקח.

במסגרת התהליך של האימון מציבים מטרות לתהליך ועובדים להגשמת המטרות הללו בעזרת כלים. ההתייחסות לעבר בתהליך של האימון היא בדרך כלל מינורית ושטחית לעומת תהליך של טיפול, והעיסוק בעתיד ובהגשמת מטרות ובכלים פרקטיים היא בדרך כלל מרכז העניין בשונה מאיך שזה במסגרת טיפול.

כאן בקליניקה אני כיועצת זוגית מוסמכת, ויועצת מינית מוסמכת וכמאמנת שלמדה גם פסיכולוגיה בוחרת לעבוד בגישה קצרת מועד, אנשים עוברים כאן תהליכים של ייעוץ המשלבים גם גישות אימוניות וכלים אימונים, והתהליכים פה הם תהליכים קצרי מועד הממוקדים בהווה ובעתיד, במסגרתם מקבלים כלים להגשמת מטרות ספציפית בתחום הרומנטי של דייטינג יצירת זוגיות ומיניות.

במידה ואתם מרגישים שזה המקום שבו אתם רוצים להתפתח אליו ושזה המענה שידבר אליכם בנקודה הזו וייתן לכם את מה שאתם צריכים אתם מוזמנים באהבה לפנות ונתחיל.

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות

הצעד הראשון מתחיל ב..

תיאום פגישת הכרות ללא עלות

עוד רגע יהיו התוצאות